1991'den Bugüne

HAYTAP ANADOLU İMDAT TURU 5. GÜN / BERGAMA BAKIMEVİ

 

Haytap Anadolu İmdat Turunun 5.gününde sabah Cunda'dan ayrılan ekip Bergama bakımevine geçti.

Bergama bakımevinde karşılaşılan manzara oldukça korkunçtu.Telefonla ilgili kurumları harekete geçiren ekip polisi de olay yerine çağırdı. Belediye başkanı ve belediye veteriner hekimi ile görüşen Haytap başkan yardımcısı Nesrin Çıtırık, gördüğü olumsuzlukları başkan beye anlattı ve çözüm önerilerinde bulundu.
Yetkililerle yapılan olumlu görüşmelerden sonra pazartesi gününden itibaren bakımevinde gerekeli yasal ve insani düzenlemeler için  çalışmaların başlanacağı ve yeni bakımevinin yapımı için hızla harekete geçileceği sözünü aldı.
Bölgede aktif ve kurumsal çalışmalar yapabilecek bir gönüllü ekibin oluşturulması, resmi kurumlarla görüşmeler yapılması, alınan sözlerin takibinin yapılması, bölgede bir eğitim çalışması yapılması konularında fikir birliğine varıldı.
Barınak kapısında  bulunan ve durumu kötü olan bir yavru, veteriner kliniğine götürülüp tedaviye alındı.
Yetkililerle yapılan görüşmelerde alınan sözlere istinaden bu gün bergama bakımevinde çekilmiş fotoğraflar ve videolar basın ve kamuoyu ile paylaşılmayacaktır. Bu gün karşılaşılan manzaranın bir daha yaşanmaması için el birliği ile çözüm odaklı çalışmak, mekanizmaları harekete geçirmek gerekmektedir.Amaç kurumlara saldırmak yıpratmaya çalışmak değil, onları çalışır hale getirmektir. Verilen sözler tutulmadığı takdirde yasal başvurularda kanıt olarak kullanılmak üzere çekilmiş görüntüler elimizde tutulmaktadır..
Barınakta bulunan köpeklerin çoğu evden atılmış cins hayvanlardı, lütfen onların yuva bulmalarına yardımcı olun, dostlarınızı petshoplardan satın alıp kanlı ticarete ortak olmak yerine barınaklardan sahiplenin ve bir can kurtarın..Ayrıca bölgeye yakın olan hayvanseverler ve hayvan hakkı savunucularından isteğimiz Bergama'da yaşayan hayvanların yaşam şartlarının iyileştirilmesi bölegede yapılacak kurumsal eğitsel çalışmalarda birlikte hareket etmek için bizimle temasa geçmeleridir. Bergama'da oluşturulacak olan hayvan hakları grubunda görev almak rol üstlenmek isteyen arkadaşlar 0507 510 23 30 nolu telefonu arayabilirler.. Köpek sahiplenmek isteyenler doğrudan belediye veterinerlik hizmetleri birimine başvurabilirler..
Ege SAKİN
Haytap temsilcisi

cross