1991'den Bugüne

Haytap Anadolu İmdat Turu 5.Gün Akhisar

Haytap ekibi Bergama bakımevinden sonra Akhisar'a geçti. Burada yerel gönüllülerle buluşan ekip  bakımevine gitti.

Bakımevi fiziki olarak uygun şartlara sahip, bakıcı personel bakımevi bahçesindeki lojmadan kalan 24 saat hayvanlarla ilgilenen çok değerli bir hayvansever. Akhisar köpekleri bu bakımdan oldukça şanslılar..

Bakımevinde köpekler sıcaktan bunalmasın diye sisleme sistemi ile devamlı su verilip serinlik yaratılıyor. Gölgeliklerin mevcut zeminleri toprak ve kum  alan dilerlerse girebilecekleri kapalı bölmeleri ve kulübeleri mevcut.

Bakımevini ziyaret eden  ekip belediye veteriner hekimi ile telefonda görüştü izlenimlerini aktardı ve tespit edilen aksaklıkların giderilmesi için çözüm önerisinde bulundu.

Bakımevinde mevcut sorunlar, yemek yetersizliği hayvanların yeterince beslenememesi, kısırlaştırıp  yerine bırakılmamasından kaynaklanan sayı fazlalığı, bakımevinin kapasitesinin üstünde hayvana ev sahipliği yapması, çok sayıda hayvana tek bakıcı personel verilmesi , personel eksiliğinden kaynaklı sorunlar olarak tespit edilmiş ve hepsinin çözüm önerileri veteriner hekime sunulmuş ve oldukça olumlu bir görüşme yapılmıştır. Belediye başkanı ve yardımcısı ile ayrıca temas kurulup görüşme yapılacaktır.

Bakımevi personeline özverili ve içten çalışması için teşekkür ederek bakımevinden ayrılan ekip yerel gönüllüler ile hayvan hakları mücadelesinde kurumsal çalışmalar ve örgütlenme konusunda kısa bir bilgilendirme ve  bakımevinin sorunlarının çözümlerinde uygulanacak çalışmaların planlamasını yaptıktan sonra Salihli'ye doğru yola çıktı.
Akhisar Bakımevinde bulunan köpeklerin çoğu evden atılmış cins hayvanlardı, lütfen onların yuva bulmalarına yardımcı olun, dostlarınızı petshoplardan satın alıp kanlı ticarete ortak olmak yerine barınaklardan sahiplenin ve bir can kurtarın..Ayrıca bölgeye yakın olan hayvanseverler ve hayvan hakkı savunucularından isteğimiz Akhisar'da yaşayan hayvanların yaşam şartlarının iyileştirilmesi bölegede yapılacak kurumsal eğitsel çalışmalarda birlikte hareket etmek için bizimle temasa geçmeleridir.

Akhisar'da oluşturulacak olan hayvan hakları grubunda görev almak rol üstlenmek isteyen arkadaşlar 0507 510 23 30 nolu telefonu arayabilirler.. Köpek sahiplenmek isteyenler doğrudan belediye veterinerlik hizmetleri birimine ya da 0534 727 76 05 nolu telefondan gönüllü arkadaşımıza başvurabilirler..

Ege Sakin
Haytap Temsilcisi

 

cross