1991'den Bugüne

HAYTAP ANADOLU İMDAT TURU 9.GÜN / Mezbaha'da ki kafeslere kapatilmis kopekler icin gorusmeler‏

HAYTAP ANADOLU İMDAT TURU 9.GÜN Mezbaha'da müsahade diye kapatilmis kopekler icin gorusmeler
Haytap ekibi ve Isparta hayvanseverler derneği üyeleri, Isparta Mezbahasının bahçesinde kafeslere kapatılmış,  köpekler olduğu ihbarını alıp mezbahaya gittiler.
Burada karşılaşılan manzara son derece kötüydü, hayvanlar üstü saç altı demir etrafı kafes bir metrelik hücrelere kapatılmış, önlerinde bir damla su olmaksızın, pislikten yanına yaklaşılmayan bir ortamda tutulmaktaydılar..
Köpeklerin halini gören ekip derhal yetkili kurumlar ile telefon bağlantısı kurdu, belediye, il tarım, orman su işleri ile ayrı ayrı görüştüler. Söz konusu yerdeki yasa dışı durumun resmi tespitini yaptırmak üzere ilgili kurumlar ile görüşürken mezbaha sorumlu müdürü ve veterineri  şartların kötü olduğunu kabul edip, durumu düzeltmek için gereken çalışmalara yarından itibaren başlayacaklarına dair söz verdiler. Bunun üzerine ekip olay yerinde tutanak tutmadı,
Ertesi gün belediye başkanı ile yapacakları görüşmeden sonra tekrar geleceklerini bildiren ekip kapalı köpekleri serbets bırakıp, su ve yemek verdikten sonra oradan ayrıldı.
Alınmış olan sözler üzerine elimdeki fotoğrafları yayımlamıyorum, mevcut şartların düzeltilmesi için  herhangi bir  girişim olmadığı taktirde fotoğraflar yasanın ihlal edildiğinin kanıtı olarak hukuksal alanda kullanılacaktır.
Ege Sakin
Haytap Temsilcisi

cross