1991'den Bugüne

HAYTAP ANADOLU TURU 2.GÜN 2. Ziyaret Gelibolu Bakimevi‏

HAYTAP ANADOLU İMDAT TURU 2. Gün/ 2. Ziyaret Gelibolu Belediyesi Bakımevi

Daha önce HAYTAP tarafından iki kez ziyaret edilen ve şehirden kilometrelerce uzak ıssız alanda kurulmuş olan belediye bakımevinde önlerinde su olmayan pislik içinde perişan hayvanların durmu sayın belediye başkanına iletilip takipçisi olunmuştu. HAYTAP Ekibinin bu ziyareti habersiz olmasina ragmen, tüm bölmelerde temiz su ve durumlarına göre ayrılmış hayvanlar, kapalı alanlarda tahta paletler ve çok sayıda olmasına rağmen hareketli olan yavrular görüldü. Önemli olmayan eksiklikler için başkanlık özel kaleminden çok duyarlı bir hayvan sever olan Gül Dinçer ve Başkan Yardımcısı Selçuk Bey ile görüşüldü. Selçuk bey en kısa zamanda oraya ek eleman verilerek bakımın daha iyi olmasını sağlayacaklarını ifade etti. Veterinerlik hizmetlerinin daha yoğun ve aktif olması talebi de başkan yardımcısınca olumlu karşılandı.

Bakımevi dışında ve karşı tarafında bir eski yapının hemen dibinde kurulmuş olan birer metrekarelik alanlarda önlerinde su olmadan cins hayvanların bulunduığu görüldü. Jandarma ve İlçe Tarım Müdürlüğü aranarak acilen oraya gidilip durumun araştırılması, her durumda sorumlu kişi hakkında soruşturma açılması, hayvanları koruma altına alınması talep edildi. Jandarma ve İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri olay yerine gittiklerinde ekibi aradılar. Kendilerinden durumu tespit eden tutanak tutulması istendi. Tutanak tutturuldu. Hemen Kaymakamlığa da yazılı olarak baş vuruldu.

Yakın zamanda zehirleme yapılan Cunda ve Ayvalıktan başlayacak ve Yozgat-Kayseri-Nevşehir-Malatya ya kadar sürecek olan ANADOLU İMDAT TURU için hareket edildi.

Ege Sakin

Haytap Temsilcisi

 

cross