1991'den Bugüne

Muratlı Belediyesi Bakımevi Sözü Verdi. (MarmaraFed, AnadoluFed, İstanbulDer Belediye Ziyaretleri)

Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, hayvan bakımevi yapacağının sözünü verdi.
Hayvan Hakları Federasyonları Yöneticileri tarafından ziyaret edilen Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, hayvan bakımevi yapacağının sözünü verdi. Hayvan Hakları Federasyonları Yöneticileri ise kendisine teşekkür etti.

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Nesrin Çıtırık, İstanbul Hayvan Hakları Derneği’nden Prof. Dr. Mirat Gürol, Marmara Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Şebnem Aslan, Marmara Federasyonu İstanbul Saha Koordinatörü Derya Yücesan, Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Adana Şubesi’nden Hilay Koç, HEPAR İlçe Başkanı Oğuz Murat Şimşek ve Başkan V. Av. Bahar Meriç ile Muratlılı hayvanseverler, Muratlı Belediyesi’ni ziyaret ederek taleplerini iletti.

Belediye Başkanı Nebi Tepe, Belediye Başkan Yardımcısı Güler Aktaş ve Muratlı Belediye Meclis üyeleri ile görüşen hayvanseverler, sokak hayvanları için beslenme noktaları yapılmasını istedi. Küpelenen hayvanların kayıt altına alınmasını talep eden hayvanseverler, “Kısırlaştırma merkezi istiyoruz. Ameliyat merkezi ve ameliyat sonrası bakım alanı da taleplerimiz arasındadır. Ayrıca hayvan toplama ekibinin eğitilmesini ve toplanan hayvanların kayıt altına alınmasını bekliyoruz. Hayvan besleme alanları da mutlaka yapılmalıdır. Küçük belediyelerin sıkıntılarını biliyoruz fakat bu çok önemli bir konudur. Hayvanların çöplerden beslenmesi çok tehlikelidir. Çöplerin içinde metal ve teneke parçaları hatta plastik parçaları var. Hayvanlar bu nedenle ölebiliyor” ifadelerini kullandı.

Hayvan bakım yeri için yer bulacağının sözünü veren Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe ise, “Önerilerinizi ve örneklerinizi inceleyip dikkate alacağım. Böylesi çalışmaları elbirliği ile yapmalıyız. CHP’li belediyeyiz ama böyle işlerin sağı solu olmaz. Biz hizmet için buradayız. Bu çalışmayı da görüşüp yapacağız” diye konuştu.

Hayvan bakım yeri olarak eski büz atölyesinin olduğu mevkii gösteren Muratlı Belediye Başkan Yardımcısı Güler Aktaş ise, bu alanı hayvan bakım yeri olarak kullanabileceklerini dile getirdi.

http://www.muratlihizmetgazetesi.com/nebi-tepe-den-hayvanseverlere-soz

cross