1991'den Bugüne

125.Sevgili Anneler ! İftar sofralarınızdan artıkları hayvan dostlarımıza verir misiniz?

"Sevgili Anneler, Ramazan ayında İFTAR SOFRANIZDA KALAN YEMEK ARTIKLARINIZI sokaklarda AÇLIKLA mücadele eden hayvan dostlarımıza verir misiniz?" ==== Sevgili Arkadaşlar, annelere yönelik RAMAZAN ÇAĞRIMIZI lütfen bulunduğunuz yerde tüm iletişim kanallarını kullanarak, yerel basın ve TV lere beyanat vererek KİTLELERE duyurmaya çalışın. Açlıktan ölen hayvan sayısının düşündüğümüzden çok daha fazla olduğunu topluma anlatmalıyız.
Özellikle ramazan ayında iftar sofralarından kalan evsel yemek artıkları hayvanlar için çok doyurucu olur. Hele de çöplerin yer altına indiği şehirlerde EVSEL YEMEK ARTIKLARININ hayvanlara verilmesinin hayati önem taşıdığını mutfakların gerçek sahibi olan ANNELERE seslenerek duyurmalıyız.
Ramazan vesilesi ile sofra artığı yemekleri hayvanlara veren anneler, normal zamanlarda da bunu devam ettirebilirler.
Esas olarak toplumu iyiye ve güzele götüren, fakir ve yoksulların, aç ve susuz kalanların durumunun daha iyi anlaşıldığı, bireyler arasında yardımlaşma ve merhamet duygularının geliştiği bir kutsal ay olan Ramazan ayında, hayvanlara karşı da merhamet duygularının uyanmasını sağlamaya çalışmalıyız.
Şiddetin 12 yaşa indiği bu öfke toplumunda, sofra artığı yemeklerin sadece hayvanları değil, aynı zamanda artık kaybolmaya yüz tutmuş "merhamet ve şefkat duygularını da" besleyeceğini duyurmalıyız. 
Sevgiler... 
Nesrin Çıtırık/ Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı.

cross