1991'den Bugüne

KEDİ SIĞINMA-BESLENME Evi için BELEDİYE MÜRACAATI Fotoğraflar ile

KEDİ TOPLAMA şikayetleri arttı, Yeni Başkanlardan KEDİ BESLENME ve SIĞINMA EVİ isteyiniz:

1. Arkadaşlar, "sizler kedileri beslerken müdahale edilmemesi için, kedilerin aç kalmaması için, soğuk günlerde bir sığınakları olması" için "sitelere, parklara sokaklara uygun alanlara KEDİ SIĞINMA ve BESLENME evi yapılması için" aşağıda ki örnek yazıyı benzeri ile YENİ BAŞKANLARA müracaat edin.
2. Üzerinde belediye adı olan bir kedi besleme evi, insanlara "demek ki kedilerin beslenmeleri devletin korumasındaymış" duygularını veriyor ve vatandaş kedilere tepki göstermeye biraz çekiniyorlar.
3. Karnı doyan kediler de insan kapısına gitmiyor, dolayısı ile şikayet edilmiyor, dövülmüyor ve taşlanmıyorlar. Kedilerden şikayetin yoğun olduğu yerlere özellikle bu besleme ve sığınma evlerinden yaptıralım ki, insanlar onların devlet koruması altında olduğunu somut bir şekilde görsünler.
4. Özel sitelerin bahçelerinin uzak bir köşesine bu kedi evlerinden konması, orada da insanlarca kedi varlığının kabul edilmesini sağlayacaktır.
Belediyeye olan yazıyı bir üst yazı ile Orman Su İşlerine de yazarak onların da devreye girmesini sağlayın.

 

 

BELEDİYEYE MÜRACAAT İÇİN ÖRNEK YAZI
________________________________________________
Konu: Şehrinizdeki parklara, sokaklara, site bahçelerine ve uygun alanlara Kedi Sığınma ve Beslenme evi yapılması hk.

Belediye Başkanlığına,

Dünyayı canlı zincirinin en zayıf noktası olan hayvanlarla paylaşmak ve onların ihtiyaçlarını sağlamak, yönetimlerin yasal görevi olmanın yanında aynı zamanda insani görevidir.

Hayvan türü içinde insana en yakın olan kediler ve köpekler açlıkla, susuzlukla, işkence ve vahşetle baş ederek var olmaya çalışan çaresiz canlılardır.

Şiddetin 12 yasa kadar indiği günümüzde, en çaresiz canlı grubu olan hayvanların yasam haklarını korumaya yönelik çalışmalar, toplumda yok olmaya yüz tutmuş "Merhamet, Menfaatsiz Paylaşım, Sevgi ve Dostluk" duygularını yeniden var edecektir.

Eko denge içinde haşere kontrolünde önemli olan kediler, çevresel yapıya da katkıda bulunmaktadırlar. Bir kedinin bir yılda 30 000 haşerenin üremesini önlediği unutulmamalıdır.

5199 Hayvanları Koruma Kanunu Yönetmeliği 21. Maddesi (d) şıkkı sahpiszi hayvanların gönüllülerle birlikte oluşturulacak beslenme odaklarına beslenmelerini hükme bağlamıştır.

Bu bağlamda ekte fotoğrafı görülen Kedi Beslenme ve Sığınma Evinin benzerlerinin şehrinizdeki parklarda, sokaklarda ve site bahçelerinde yapılmasını talep ediyoruz. Bunun en büyük faydası, karnı doyan hayvanın insan kapısına gitmeyeceği sebebi ile kedilerden şikayet de en aza inecektir.

Konunun gündeminize alınmasını ve müracaatımıza 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği kanuni suresi içinde bilgi ve cevap verilmesini saygılarımızla arz ederiz.

İSİM, TC kimlik...

Dağitim: Valilik makamı, Orman Su İşleri Müdürlüğü, Kaymakamlıklar, Basın Kuruluşları,

Ek 1....5199 Hayvanları Koruma Kanunu Yönetmeliği Madde 21 (d): Hayvanları müdahale görmüş olduklarını gösteren işaretleri üzerlerinde olacak şekilde alındıkları ortama geri bırakılır. Bu ortamlarda belediyeler, gönüllü kuruluşlarla işbirliği içerisinde besleme odakları kurar ve hayvanların beslenmesine yardımcı olur.

ADANA'da Parklara konmuş KEDİ BESLENME SIĞINMA Evi'ne bir ÖRNEK.

alt

alt

altalt

KEDİ Beslenme Sığınma Evi Park İçinde

alt

KEDİ Beslenme Sığınma Evi YAKIN PLAN

alt

alt

cross