1991'den Bugüne

52. Parklara Tabelalı SULUK Konması İçin BELEDİYEYE ÖRNEK YAZI 2. GÖRSEL İLE..

alt

52. PARKLARA TABELALI SULUK KONMASI İÇİN BELEDİYEYE ÖRNEK YAZI 2. GÖRSEL İLE : 
PARKLARA Tabelalı Suluklar koydurmalı, hayvanlarımızın YAKIN ÇEVREMİZDE yaşamalarını sağlamalıyız. Bazı ÇIKARCI ve RUHSUZ belediyeler tabelalı sulukları ve besleme odaklarını parklara veya merkezi yerlere koymak istemiyorlar. Nerede ıssız kervan geçmez yer var, oraları seçip hayvanları mümkün olduğunca UZAKLARA ATMAYA çalışıyorlar. Gönüllüler de bunu KADERMİŞ gibi kabul ediyorlar, çaresizlikten.
Belediyelere PARKLARA SOKAKLARA tabelalı suluklar koymaları için BASKI YAPALIM, bu sulukların üzerinde belediyenin adı ve logosu olan, ve hayvanlara merhamet konusunda mesaj içeren TABELALARIN KONMASINI ısrarla talep edelim. Tabelalar, vatandaş üzerinde büyük etki yapmaktadır. Tabelalı suluk olan yerlerde, besleyen ve su koyan gönüllülere TEPKİ azalmaktadır. Vatandaş "Demek ki DEVLETİMİZ de bu hayvanların beslenmesini istiyor" diye düşünmektedir.
Lütfen belediyelere aşağıda ki yazıyı yollayın, takip edin, basının da desteğini alın.
Selam ve sevgilerimle..
Nesrin ÇITIRIK
Hayvan Hakları Konfederasyonu ve Federasyonları Kurucu Kurul Üyesi.
[email protected]

Farklı suluk resimleri için linki tıklayınız: http://www.dohayko.org/…/3302-belediyenizden-su-odaklari-ol…

BELEDİYELERE PARKLARA ve SOKAKLARA TABELALI SULUK KOYMALARI İÇİN ÖRNEK YAZI: 
_________________________
Konu: Sahipsiz hayvanlar için sokak ve parklara TABELALI SULUKLARIN ACİLEN konması talebi.
Belediye Başkanlığına,
1. Parklara, sokaklara sahipsiz hayvanlar için TABELALI SULUKLAR KONMASINI acilen talep ediyoruz.
2. Bu sulukların konacağı yerlerin tespit edilmesi hususunda gönüllülerle işbirliği yapılmasını, özellikle gönüllülerin besleme yaptıkları yerlere öncelik verilmesini talep ediyoruz. (Yasa Ek 1)
3. Sulukların tabelalarında "Belediyenin adı ve logosunun yer almasını, bu suluğun 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu hükmü olarak konduğunun yazılmasını, suluklara yabancı madde atanlar ve zarar verenler hakkında işlem yapılacağının" yer almasını talep ediyoruz.
4. Yasal hüküm olmasının yanında, sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed'in (S.A.V), "tüm canlılara su verilmesinde sevap olduğu" sözleri ile bunun Yüce Dinimiz İslam'da da yer aldığı bilinerek gereği yapılmalıdır. %99 u Müslüman olan bir toplumda hayvanların aç susuz bırakılmaması gereklidir.
Müracaatımıza ilişkin tarafımıza 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.
İSİM, TC KİMLİK NUMARASI
Dağıtım : BİMER, Orman Su İşleri Bakanlığı, Valilik, Belediyeler, Kaymakamlıklar, Orman Su İşleri Müdürlükleri, Müftülükler, Yerel Basın
Ek 1.....Yasanin ilgili maddesi 
Ek 2.... Konuya ilişkin görsel.
__________________________________
EK 1..
5199 Hayvanları Koruma Kanunu Uygulama Yönetmeliği
MADDE 21 – (1) Toplanilan sahipsiz ve gucten dusmus hayvanlar asagidaki esaslara gore bakilir:
d) Gecici bakimevlerinde on gun sure ile gerekli duyurular yapildigi halde sahiplendirilemeyen hayvanlar kontrolleri, asilari ve tibbi mudahaleler ile kisirlastirilmalari yapildiktan ve operasyon yaralari kapandiktan en az yedi gun sonra kayit altina alinip, mudahale gormus olduklarini gosteren isaretleri uzerlerinde olacak sekilde veteriner hekimin onayiyla alindiklari ortama geri birakilir. Bu ortamlarda belediyeler, gonullu kuruluslarla isbirligi icerisinde besleme odaklari kurar ve hayvanlarin beslenmesine yardimci olur. Hayvanlar, hicbir suretle ilgili belediye sinirlari disindaki bir ortama, ormanlik alana veya diger yaban hayati yasam alanlarina birakilmaz

cross