1991'den Bugüne

BAKIMEVLERİNE GECELERİ NÖBETÇİ VETERİNER-BAKICI GÖREVLENDİRİLMESİ

BAKIMEVLERİNE GECELERİ NÖBETÇİ VETERİNER-BAKICI GÖREVLENDİRİLMESİ için başkanlardan YAZILI OLARAK TALEP EDİNİZ. Sevgili Arkadaşlar, Özellikle geceleri bakımevlerinde çoğu kez güvenlik bile yok. Nöbetçi veteriner, tekniker veya bakıcı zatenyok. 
Hem hayvanlara dışarıda yaşama hakkı verilmiyor, hem de bakım evi denilen hapishanelerde, özellikle GECELERİ güçlü hayvanların saldırısına uğrayan veya kavgada yaralanan hayvanlar sabaha kadar kanayarak acı içinde kalan hayvanlara TEDAVİ MÜDAHALE ve BAKIM yapılmıyor.
Bakımevinde nöbetçi bakıcı, veteriner hekim ve veteriner teknikeri olsa, hemen müdahale edecekler, tedavi vs ne gerekiyorsa yapılacak, hayvanlar kanayarak ölmeyecekler. 
Hayvanları Koruma Kanununda AÇIKÇA "MADDE 1. - Bu Kanunun amacı; hayvanların rahat yaşamlarını ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanların acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarını, her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamaktır." der. 
Oysa geceleri bakım evlerinde hayvanları kaderlerine terk etmek, onları yasaya aykırı olarak "acı, ıstırap ve eziyet çekmeye mahkum etmek" demektir.
Bunun için, belediyenize aşağıdaki yazıyı yazarak GECELERİ NÖBETÇİ VETERİNER HEKİM-TEKNİKER ve BAKICI talep ediniz.
Selam ve sevgilerimle.. Nesrin Çıtırık/ HAYTAP Başkanı

Belediyeye Örnek yazı:
________________________________________________

Belediye Başkanlığına,
Bakım evinde geceleri NÖBETÇİ Veteriner Hekim- Veteriner Teknikeri ve Bakıcı bırakılmasını acilen talep ediyoruz.
Çünkü, bakım evinde, özellikle geceleri zayıf olan hayvanlar güçlülerin saldırısına sık sık uğrarlar. Böyle durumlarda hayvanlar sabaha kadar kanayarak acı içinde kalıyor veya ölüyorlar. Hele çoklu hayvan olan bölmelerde ise, yaralı hayvanın üzerine hepsi birden çullanıyorlar. 
Oysa, bakıcı, veteriner hekim ve veteriner teknikeri olsa, hemen müdahale edecekler, tedavi vs ne gerekiyorsa yapılacak, hayvanlar kanayarak ölmeyecekler. 
Hayvanları Koruma Kanununda AÇIKÇA "MADDE 1. - Bu Kanunun amacı; hayvanların rahat yaşamlarını ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanların acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarını, her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamaktır." demektedir. 
Oysa geceleri bakım evlerinde hayvanları kaderlerine terk etmek, onları acı, yasaya aykırı olarak, ıstırap ve eziyet çekmeye mahkum etmek demektir.
Bu bağlamda, acilen yasanın açık olan hükmü gereğince, bakımevinde GECELERİ nöbetçi veteriner hekim-veteriner teknikeri ve bakıcı görevlendirilmesini acilen talep ediyoruz. Saygılarımızla...

(İsim, TC kimlik, Adres...)
Dağıtım: BİMER, Valilik, Orman Su İşleri Müdürlüğü, Başkanlığın ilgili birimleri.

cross