1991'den Bugüne

Barınaklara köpek yollayınca TAKİP EDİN, denetleyin...‏

 

DAĞITINIZ, BİLGİLENDİRİNİZ

"Türkiye'de Ölüm Kampı BARINAKLAR Gerçeği"

Kısırlaştırma, tedavi, karda donmaları veya başka bir nedenle belediye barınaklarına gönderdiğiniz hayvanları MUTLAKA TAKİP ediniz. Çünkü o hayvanlar BARINAKLARDA bir beton hücreye atılıp, aç sefil ve hasta durumda daha kötü bir ölüme mahkum olacaklar. Göndermek zorunda iseniz, mutlaka ziyarete giderek DENETLEYİNİZ, bırakılmasını da sizden haberli olarak yapılması için baskı yapınız. 

1. Belediye VETERİNERLERİ sahipsiz hayvanları tedavi etmek istemez, kendi halinde ölsün diye bir kenara atarlar. Barınaklarda tedavi yapan veteriner çok azdır. Dokunmak bile istemezler. Hele bu kar günlerinde, sokakta kardan kurtardığınızı sandığınız bir hayvanı BARINAĞIN BUZLU BETON ZEMİNİNE mahkum etmiş olabilirsiniz.
2. Barınaklar her biri HAYVANLARIMIZIN ESİR EDİLDİĞİ hapishanelerdir ama ne yazık ki yerini alacak başka bir ALTERNATİF de yoktur.
3. O halde yapılması gereken, sürekli gidip gözlemlemek ve DENETLEMEK, belediye veterinerlerinin çalışmasını sağlamak, Orman Su İşleri Müdürlüklerinin çalışmasını sağlamaktır.
4. Bu arada unutmayın, "barınaklar kötü diye" gözünüzün gördüğü hayvanı barınağa yolladığınızda ve eğer barınağa da gidip gelen bir insan değilseniz, BARINAKTA BELEDİYENİN ZALİM ELLERİNDE yaşamak zorunda kalan HAYVANLARA ihanet etmiş oluyorsunuz. Hedefimiz barınak koşullarının iyileştirilmesi, belediye VETERİNERLERİNİN ÇALIŞTIRILMASI...

Sevgilerimle
Nesrin Çıtırık/ HAYTAP Başkanı. 

cross