1991'den Bugüne

Belediye bakım evlerinde mağdur bölmelerinde KADINLAR ve HAYVANSEVERLER çalıştırılmalı

Sevgili Arkadaşlar,
Belediye bakım evleri belediyenin hiç bir yerinde çalıştırılamamış, herkesle kavgalı, şiddete eğilimli görevlilerin SÜRGÜN YERİ durumunda, ne yazık ki. Ayırca, belki de doğası gereği, hayvanlara merhamet ve şefkat ile yaklaşmayan "Erkek Elemanlar" bütün barınaklarda hizmet yapıyor.
Kesinlikle belediyelerden bütün bakım evlerinde özellikle BAKIM gerektiren "Hasta kedi ve köpekler, Yavrular, Terk edilenler ve Mağdur hayvan bölmelerinde" özellikle "kadın görevlilerin ve hayvan severlerin" çalıştırılmasını talep edelim.
Ayrıca barınakları Veteriner hekimler değil eğitimli yöneticiler yönetmeli.
Çünkü, veterinerler çalışmamak için kendilerine iş çıkmasın diye hayvanları kaderlerine terk ediyorlar. Başta eğitimli yönetici olursa bunu yapamazlar.
Ayrıca, insana hastanelerinde bile eskiden yönetici durumunda olan doktorlar şimdi yerlerini PROFESYONEL YÖNETİCİLERE bırakıyorlar. Aynı şey bakım evlerinde de olmalı.
Bunun için belediyeye, orman su işlerini de cc yaparak şu örnek yazıyı yollayalım:

Belediye Başkanlığına,
Hayvanları Koruma Kanunu, sahipsiz hayvanlara ilişkin tüm çalışmalarda GÖNÜLLÜLERLE belediyelerin işbirliği içinde olmasını hükme bağlamıştır. Bu durumu bakımevlerindeki hayvanların bakımlarını da içermektedir.
Bu bağlamda:
1. Bakım evinizde "Hasta kedi ve köpekler, Yavrular, Terk edilenler ve Mağdur hayvan" bölmelerinde belediye işçileri değil, "Kadın Görevliler" ve "Hayvan Severler" çalıştırılmasını talep ediyoruz.
2. Bakım evinde genel temizlik hizmetlerinin, belediyenin hiç bir yerinde faydalı olamamış problemli personel için sürgün yeri olmamasını, buralarda da hayvan seven merhametli görevlilerin çalıştırılmasını talep ediyoruz.
3. Veterinerlerin asli görevi tedavidir. Bakım evi yönetim ve idari işlerinin veteriner hekimlerce değil, eğitimli yöneticiler tarafından yapılmasını talep ediyoruz.
Önerilerimize ilişkin tarafımıza 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini talep ediyoruz.
Nesrin Çıtırık
HAYTAP Başkanı
TC kimlik..13230091212
Ek.. Hayvanları Koruma Kanunu "Gönüllülerle çalışılmasına ilişkin maddeler"
cross