1991'den Bugüne

BELEDİYELER KIRIKLI ve MÜDAHALE GEREKTİREN HAYVANLAR İÇİN MUTLAKA HİZMET ALIMI YAPMALIDIR

BELEDİYELER KIRIKLI ve MÜDAHALE GEREKTİREN HAYVANLAR İÇİN MUTLAKA HİZMET ALIMI YAPMALIDIR. BARINAĞI OLMAYAN BELEDİYELER İSE HEM KISIRLAŞTIRMA HEM DE TEDAVİ İÇİN dışarıda ki özel veterinerlerden HİZMET ALIMI yapmak zorundadırlar.
Belediye Bakım evleri "yaralı, hasta, kırıklı ve acil" durumdaki hayvanlara müdahale edecek koşullara sahip değildir. Bu nedenle bu tür tedavi gerektiren ve hem mesai içi hem de mesai saatleri dışında vuku bulan durumlar için, belediyenin kendi 7/24 hizmet veren hastanesi yoksa, "24 saat hizmet veren yerel veteriner kliniklerinden", tıpkı insan sağlığında olduğu gibi HİZMET ALIMI yapmalıdır.
Hayvanları Koruma Kanunu 4/j maddesi "sahipsiz hayvanların tedavilerinin" belediyeler tarafından yapılmasını HÜKME BAĞLAMIŞTIR.
Lütfen, bulunduğunuz yerde belediyelerin bu hizmet alımını yapmaları için 
linkteki yazıyı örnek alarak müracaat ediniz. Sadece belediyelere değil, aynı zamanda Orman Su İşleri Müdürlüğü ve Valiliklere de bu yazıyı yollayarak gereğini talep ediniz. Yazıları bizimle paylaşmanız halinde federasyon olarak takibi tarafımızdan yapılacaktır. 
Selam ve sevgilerimle.. 
Nesrin Çıtırık/ HAYTAP Başkanı 

http://dohayko.org/hayvanlar-hakkinda-acil-ornek-yazismalar/3002-belediyelerin-yarali-agir-acil-kirikli-ve-onemli-operesyon-gerektiren-hayvanlar-icin-hizmet-alimi.html

Fotoğraf: 5- BELEDİYELER KIRIKLI ve MÜDAHALE GEREKTİREN HAYVANLAR İÇİN MUTLAKA HİZMET ALIMI YAPMALIDIR. BARINAĞI OLMAYAN BELEDİYELER İSE HEM KISIRLAŞTIRMA HEM DE TEDAVİ İÇİN dışarıda ki özel veterinerlerden HİZMET ALIMI yapmak zorundadırlar.Belediye Bakım evleri

cross