1991'den Bugüne

Belediyelerin KEDİ TOPLAMASI yasaya aykırıdır, Orman Su İşleri ve Belediyeye örnek yazılar, GÖRSELLİ

 

Sevgili Arkadaşlar, Belediyelerin "kedi toplamasına" ilişkin Örnek yazı ve yasa maddelerini içeren en alttaki linkte ki yazıyı dikkatle okuyun, paylaşın.

1. Belediyelerin büyük çoğunluğunda kedilerin toplanıp kısırlaştırılacağı, post operatif bakım yapılacağı uygun kısırlaştırma ve bakım merkezi yok. Olan da köpeklerin bulunduğu barınakta bir oda veya bölme olarak derme çatma hazırlanmış yerler. F
akat hemen hemen hepsi şikayet olduğunda bu gariban kedileri topluyor ve meçhule götürüyorlar. Belediyeler sadece AŞILAMA, KISIRLAŞTIRMA ve peşinden ALDIKLARI YERE bırakma KOŞULLARI oluştuğunda hayvan toplayabilirler. Dolayısı ile "kedi kısırlaştırma merkezi olmayan BELEDİYELER KEDİ TOPLAYAMAZLAR".
2. Buna rağmen toplama yaparlarsa lütfen aşağıda ki linklerde Orman Su İşlerine soruşturma istemini ve Belediyeye UYARI içeren örnek yazılardan yararlanarak bu iki kuruma da ŞİKAYET DİLEKÇELERİNİZİ yaşanan sorunu ekleyerek yollayınız.
3. Belediyeler büyük sitelere, sanayi kuruluşlarına, büyük bahçeli firmalara şikayet ettikleri kedileri yakalamaları için KEDİ KAPANI görevi gören KEDİ KAFESLERİ vermektedirler. Bu da tamamen yasaya aykırıdır. Toplama görevi "egitilmiş ehil toplama ekipleri" tarafından yapılmak kaydı ile belediyenindir, o da kendi kısırlaştırma merkezi olmak kaydı ile. Bu şekilde bir kafes bırakma uygulaması halinde de yine Belediyeye uyarı ve Orman Su İşlerine soruşturma istemini içeren yazı yazarak şikayette bulunun.
Bizi de lütfen bilgilendirin ki size destek olalım. Yasaları ve mevzuatı iyi öğrenmezsek hayvanların yaşam haklarını savunamayız. Unutmayalım, BİLGİ İKTİDARDIR..

Sevgilerimle.. 
Nesrin Çıtırık/ HAYTAP Başkanı 
1. Orman Su İşleri Müdürlüğüne Kedi toplayan belediye hakkında soruşturma istemi örnek yazı:
http://www.dohayko.org/hayvanlar-hakkinda-acil-ornek-yazismalar/1603-kedilerin-yasam-haklarini-ihlal-edilmesi-konusunda-sorusturma-acilmasi-talebi.html

2. Belediyeye kedi toplanması halinde soruşturma isteyeceğimizi bildiren UYARI yazısı: http://www.dohayko.org/hayvanlar-hakkinda-resmi-ornek-yazismalar/2218-konu-kedi-toplanmasi-halinde-sorusturma-istemimizin-bilinmesi-hk.html

 


cross