1991'den Bugüne

Belediyelerin "KEDİ TOPLAMASININ ENGELLENMESİNE" ilişkin YASAL BİLGİLER

Sevgili Arkadaşlar, Belediyelerin "KEDİ TOPLAMASININ ENGELLENMESİNE" ilişkin YASAL BİLGİLER, ekteki linkte DETAYLI ÖRNEK YAZI ve yasa maddelerini içeren en alttaki linkte ki yazıyı dikkatle okuyun, paylaşın. Bu arada İKİ HUSUSU iyi bilmeniz gerekli:

1.ÖNEMLİ HUSUS: Belediyelerin büyük çoğunluğunda kedilerin toplanıp kısırlaştırılacağı, post operatif bakım yapılacağı uygun kısırlaştırma ve bakım merkezi yok. Olan da köpeklerin bulunduğu barınakta bir oda veya bölme olarak derme çatma hazırlanmış yerler. Fakat hemen hemen hepsi şikayet olduğunda bu gariban kedileri topluyor ve meçhule götürüyorlar. Belediyeler sadece AŞILAMA, KISIRLAŞTIRMA ve peşinden ALDIKLARI YERE bırakma KOŞULLARI oluştuğunda HAYVAN TOPLAYABİLİRLER. Dolayısı ile "kedi kısırlaştırma merkezi olmayan BELEDİYELER KEDİ TOPLAYAMAZLAR". Buna rağmen toplama yaparlarsa lütfen aşağıda ki yasa maddelerini içeren yazıya yaşanan sorunu ekleyerek belediyeye yollayınız.

2. İKİNCİ ÖNEMLİ HUSUS: belediyeler büyük sitelere, sanayi kuruluşlarına, büyük bahçeli firmalara şikayet ettikleri kedileri yakalamaları için KEDİ KAPANI görevi gören KEDİ KAFESLERİ vermektedirler. Bu da tamamen yasaya aykırıdır. Toplama görevi sadece belediyenindir o da kendi kısırlaştırma merkezi olmak kaydı ile.
Lütfen aşağıda ki linkte ki "belediyenin kedi toplaması durumunda yazılacak örnek yazıyı ve ilgili tüm yasa maddelerini içeren yazıyı kendi sorunlarınıza uyarlayıp" Orman Su İşleri Müdürlüğüne yollayın. Bizi de lütfen bilgilendirin ki size destek olalım. Yasaları ve mevzuatı iyi öğrenmezsek hayvanların yaşam haklarını savunamayız. Unutmayalım, 
BİLGİ İKTİDARDIR..
Sevgilerimle.. 
Nesrin Çıtırık/ HAYTAP Başkanı 

http://www.dohayko.org/hayvanlar-hakkinda-acil-ornek-yazismalar/1603-kedilerin-yasam-haklarini-ihlal-edilmesi-konusunda-sorusturma-acilmasi-talebi.html

Fotoğraf: 2 NUMARALI YAZI- Sevgili Arkadaşlar, Belediyelerin
cross