1991'den Bugüne

HAREKETE GEÇ, KURALLI, DİSİPLİNLİ, YASAL ve SİSTEMLİ ÇALIŞMALARI için Belediyeden TALEPLERDE BULUN

Belediye Veterinerleri emrinde ki TOPLAMA ekiplerinin YOK ETMESİNİ önlemek için HAREKETE GEÇ, KURALLI, DİSİPLİNLİ, YASAL ve SİSTEMLİ ÇALIŞMALARI için Belediyeden TALEPLERDE BULUN. Belediye toplama ekipleri DEĞİRMEN TAŞI gibi hayvanlarımızı adeta öğüterek yok ediyor. İzini bile bulamıyoruz. Yıllarca sokağımızda sevip boğazımızdan kesip yemek mama alıp beslediğimiz, hastalandığında mahrumiyet içinde bile olsak veterinere götürüp tedavi ettirdiğimiz, göz göze konuşup anlaştığımız, üstüne titrediğimiz, BİZİM ONLARI KORUYACAĞIMIZA güvenen HAYVANLARIMIZI, belediyelerin KATİL TOPLAMA EKİPLERİ alıp YOK EDİYOR. 

Belediyelerin başkanları da veterinerleri de UTANMADAN yalan söylüyor, inkar ediyor, alçalıyor, küçülüyor karşımızda. Ama YOK ETMEKTEN vaz geçmiyor. Lütfen hepiniz kendi bulunduğunuz yerlerde ki belediyenize ve başka ulaşabildiğiniz belediyelere bu görselin üzerinde ki soruları sorarak 4982 sayılı yasa gereği TARAFINIZA bilgi verilmesini talep ediniz. Bu yazılarınıza [email protected] adresimi yazarsanız ben de takibini yaparım. 

Cevap vermeyen belediyeleri VALİLİĞE, İçişleri Bakanlığı ve Orman Su İşleri Bakanlığına şikayet ediniz. Yazınızı BASINA da yollayınız. Zorlayınız, baskı yapınız. Belediye toplama ekibi görevlilerine mutlaka bireysel olarak ulaşıp, "kurallara aykırı olarak çalıştırıldıklarında, olabilecek aksiliklerden ONLARIN ŞAHSEN SORUMLU olacaklarını, uyuşturucu iğnenin bir insana isabet etmesi halinde TCK ya göre yargılanacaklarını, bu durumlarda ise ne başkanın ne de veterinerin onları korumayacağını da" anlatınız. 

O ekip görevlileri de yasaları ve sorumluluklarını bilmiyorlar. En azından korkarak çalışsınlar, yok ettiklerinde bunu hesabını verebileceklerini de bilsinler.
Sevgilerimle... Nesrin Çıtırık/ HAYTAP Başkanı.

Fotoğraf: 26 - Belediye Veterinerleri emrinde ki TOPLAMA ekiplerinin YOK ETMESİNİ önlemek için HAREKETE GEÇ, KURALLI, DİSİPLİNLİ, YASAL ve SİSTEMLİ ÇALIŞMALARI için Belediyeden TALEPLERDE BULUN. Belediye toplama ekipleri DEĞİRMEN TAŞI gibi hayvanlarımızı adeta öğüterek yok ediyor. İzini bile bulamıyoruz. Yıllarca sokağımızda sevip boğazımızdan kesip yemek mama alıp beslediğimiz, hastalandığında mahrumiyet içinde bile olsak veterinere götürüp tedavi ettirdiğimiz, göz göze konuşup anlaştığımız, üstüne titrediğimiz, BİZİM ONLARI KORUYACAĞIMIZA güvenen HAYVANLARIMIZI, belediyelerin KATİL TOPLAMA EKİPLERİ alıp YOK EDİYOR. Belediyelerin başkanları da veterinerleri de UTANMADAN yalan söylüyor, inkar ediyor, alçalıyor, küçülüyor karşımızda. Ama YOK ETMEKTEN vaz geçmiyor. Lütfen hepiniz kendi bulunduğunuz yerlerde ki belediyenize ve başka ulaşabildiğiniz belediyelere bu görselin üzerinde ki soruları sorarak 4982 sayılı yasa gereği TARAFINIZA bilgi verilmesini talep ediniz. Bu yazılarınıza nesrincitirik11@gmail.com adresimi yazarsanız ben de takibini yaparım. Cevap vermeyen belediyeleri VALİLİĞE, İçişleri Bakanlığı ve Orman Su İşleri Bakanlığına şikayet ediniz. Yazınızı BASINA da yollayınız. Zorlayınız, baskı yapınız. Belediye toplama ekibi görevlilerine mutlaka bireysel olarak ulaşıp,
cross