1991'den Bugüne

KEDİ SIĞINMA ve BESLENME evi yapılması için

Önemli: Sizler "kedileri beslerken müdahale edilmemesi için, kedilerin aç kalmaması için, soğuk günlerde bir sığınakları olması" için "Şehirlerde parklara sokaklara uygun alanlara KEDİ SIĞINMA ve BESLENME evi yapılması için" BELEDİYEYE aşağıda ki örnek yazıyı uyarlayarak müracaat edin ve zorlayın. Üzerinde belediye adı olan bir kedi besleme evi, insanlara "demek beslenmeleri devlet korumasında" duygularını vermesi açısından çok önemli. Bu evlerin konduğu yerlerde insanlar kedilere tepki göstermeye biraz çekiniyorlar. Orman Su İşlerine de yazarak onların da devreye girmesini sağlayın. Selam ve sevgilerimle.. Nesrin Çıtırık/ HAYTAP Hakları Federasyonu Başkanı.. 

BELEDİYEYE MÜRACAAT İÇİN ÖRNEK YAZI
________________________________________________ Konu: Şehrinizdeki parklara ve uygun alanlara Kedi Sığınma ve Beslenme 
evi yapılması hk.

Belediye Başkanlığına,
Dünyayı canlı zincirinin en zayıf noktası olan hayvanlarla paylaşmak ve onların ihtiyaçlarını sağlamak, yönetimlerin yasal görevi olmanın yanında aynı zamanda insani görevidir.
Hayvan türü içinde insana en yakın olan kediler ve köpekler açlıkla, susuzlukla, işkence ve vahşetle baş ederek var olmaya çalışan çaresiz canlılardır.
Şiddetin 12 yasa kadar indiği günümüzde, en çaresiz canlı grubu olan hayvanların yasam haklarını korumaya yönelik çalışmalar, toplumda yok olmaya yüz tutmuş "Merhamet, Menfaatsiz Paylaşım, Sevgi ve Dostluk" duygularını yeniden var edecektir. 
Eko denge içinde haşere kontrolünde önemli olan kediler, çevresel yapıya da katkıda bulunmaktadırlar. Bir kedinin bir yılda 30 000 haşerenin üremesini önlediğini unutmayalım.
5199 Hayvanları Koruma Kanunu Yönetmeliği 21. Maddesi (d) şıkkı sahpiszi hayvanların gönüllülerle birlikte oluşturulacak beslenme odaklarına beslenmelerini hükme bağlamıştır. Bu bağlamda ekte fotoğrafı görülen Kedi Beslenme ve Sığınma Evinin benzerlerinin şehrinizdeki parklarda yapılmasını talep ediyoruz. Bunun en büyük faydası, karnı doyan hayvan insan kapısına gitmeyecektir. İnsanların şikayetleri de en aza inecektir.
Konunun gündeminize alınmasını ve müracaatımıza 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği kanuni suresi içinde bilgi ve cevap verilmesini saygılarımızla arz ederiz. 
İSİM, TC kimlik...
Dağitim: Valilik makamı, Orman Su İşleri Müdürlüğü, Kaymakamlıklar, Basın Kuruluşları,
TC. kimlik… 
Ek 1....5199 Hayvanları Koruma Kanunu Yönetmeliği Madde 21 (d): Hayvanları müdahale görmüş olduklarını gösteren işaretleri üzerlerinde olacak şekilde alındıkları ortama geri bırakılır. Bu ortamlarda belediyeler, gönüllü kuruluşlarla işbirliği içerisinde besleme odakları kurar ve hayvanların beslenmesine yardımcı olur.

Fotoğraf: 19 - Önemli: Sizler

cross