1991'den Bugüne

Belediye'ye UYARI yazısı: KEDİ TOPLANMASI halinde sorusturma istemimizin bilinmesi hk.

 


Konu:  Kedi toplanması halinde sorusturma istemimizin bilinmesi hk.

Belediye Baskanligina,
Belediyeniz bünyesinde faaliyette bulunması gereken ‘’Kedi Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’’ yoktur.

Buna rağmen Belediyeniz tarafından sokak kedilerinin toplandığı bilgisi tarafımıza ulaşmıştır.
Kedi Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi olmadığı halde, kedilerin toplanması, "bu kedilerin issiz alanlara, ormanlara atilmasi veya oldurulmesi" demektir ve bu yonde de bilgiler tarafimiza ulasmaktadir. Yasa hayvanlarin toplanmasi, KISIRLAŞTIRMA MERKEZLERİNDE kisirlastirilmasi, alindigi yere birakilmasini emreder. Bu konudaki hukum aciktir.

Bir daha belediyenizce kedilerin toplanmasi durumunda, belediyeniz hakkinda İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne, Orman ve Su İşleri Bakanlığının İlgili Birimlerine ve Il Hayvan Koruma Kuruluna ve partinizin genel merkezinde "yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısına"  sikayette bulunacagiz.

Ayrıca bu toplama için emir verenler ve toplama yapan çalışanlar hakkında da, görevi kötüye kullanmak ve yasayı ihlal etmekten dolayı suç duyurusunda bulunacağımız bilinmelidir. Belediyenizce kesinlikle KEDİLERİN TOPLANMAMASINI talep ediyoruz.
Muracaatimiza 4982 ve 3071 sayili yasalar geregi cevap ve bilgi verilmesini emir ve musaadelerinize saygilarimla arz ederim.

İSİM
TC KİMLİK No
Dagitim: Iciseleri Bakanligina, Orman Su Isleri Bakanligina, Valilik Il Hayvanlari Koruma Kurulu Baskanligina, Ilce Kaymakamlik ve Belediye Baskanlıklarına, Orman Su Isleri Müdürlüğüne

Gorseli Indirmek Icin Tıkla...
http://haytap.org/index.php/200907162082/site-yardimci-sayfalar/haytap-gorselleri-indir.-download-bolumu

kedizehir_brosur1

cross