1991'den Bugüne

ANNELERE ÇAĞRIMIZ : Sevgili Anneler Sofranızda Kalan Yemekleri Hayvan Dostlarımıza Verir Misiniz ?

"Sevgili Anneler, Kış kapıda... SOFRANIZDA KALAN YEMEK ARTIKLARINI çöpe atmak yerine, sokaklarda AÇ-SUSUZ yaşam savaşı veren hayvan dostlarımıza verir misiniz? Karınları doyarsa soğukla daha kolay mücadele edebilirler" 
==== Sevgili Arkadaşlar, annelere ÇAĞRIMIZI bulunduğunuz yerde yerel ve ulusal basın ve TV lere beyanat vererek duyuralım. Özellikle magazin, spor, eğlence, siyasi, sosyal, ticari şirketler, inşaat şirketleri, resmi kurum vs vs sayfalarına bu LİNKİ ekleyelim. 
KİTLELERE duyurmaya çalışalım.
Açlıktan ölen hayvan sayısının düşündüğümüzden çok daha fazla olduğunu topluma anlatmalıyız.
Aile sofralarından kalan evsel yemek artıkları hayvanlar için çok doyurucu olur. Hele de çöplerin yer altına indiği şehirlerde EVSEL YEMEK ARTIKLARININ hayvanlara verilmesinin hayati önem taşıdığını mutfakların gerçek sahibi olan ANNELERE seslenerek duyurmalıyız.
Şiddet ve nefretin kol gezdiği, bireyler arasında yardımlaşma ve merhamet duygularının YOK OLMAYA başladığı günümüzde hayvanlara karşı da merhamet duygularının uyanmasını sağlamaya çalışmalıyız.
Şiddetin 12 yaşa indiği bu öfke toplumunda, sofra artığı yemeklerin sadece hayvanları değil, aynı zamanda artık kaybolmaya yüz tutmuş "merhamet ve şefkat duygularını da" besleyeceğini duyurmalıyız. 
Sevgiler... 
Nesrin Çıtırık/ Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı.

cross