1991'den Bugüne

DENEY İŞKENCESİNİN SİZE YAPILDIĞINI DÜŞÜNÜN..

DENEY İŞKENCESİNİN SİZE YAPILDIĞINI DÜŞÜNÜN...
Düşünün ki, SİZİN Midenizi asitle yakıyorlar, bedeninizi yakıyorlar, vücudunuzda derin yaralar oluşturuyorlar, kolunuzu bacağınızı kırıyorlar, gözünüzü yakıyorlar, AĞRININ EN ŞİDDETLİSİNİ çekme
nizi sağlıyorlar ve bunları yaparken elinizi kolunuzu bağlıyorlar, kımıldayamıyorsunuz bile. Sonra size ilaçlar veriyorlar, ameliyatlar uygulamalar yapıyorlar... Ölüp kurtulmanıza bile izin verilmiyor.

DENEY, Hayvanların ölmelerine bile izin verilmeyen, bedenleri yakılan, kesilen, iç organları tahrip edilen ve en ŞİDDETLİ ağrı çekmeleri sağlanan ve bu arada ÖLMEMELERİ için de bedensel takviye yapılarak ağrılar ve acılar içinde daha uzun yaşamalarını sağlayan insanlık dışı BİR İŞKENCEDİR.

Hayvanları üzerinde İŞKENCE ile yapılan deneylerden İNSANLIK HAYIR görseydi, şimdiye kadar yapılan deneylerle elde edilen ilaçlar ve yöntemler ile TEDAVİSİ OLMAYAN HASTALIK KALMAMIŞ olurdu. 
Ama ilahi adalet tecelli ediyor, bir çaresiz hastalığa çare bulundu denirken, bir başka ÇARESİZ HASTALIK insanlığın başına musallat oluyor.

Türkiye bilimi bulup geliştiren değil, öğrenip UYGULAYAN bir ülkedir. 
Hayvanlar üzerinde ki deneyler AVRUPALI FİRMALARIN siparişidir, para karşılığı yapılır. Deneyci doktor ve veterinerlere büyük fonlar aktarılır. 
Hayvanların gözünü yakıp ilaç deneyen, kolunu bacağını kırıp yöntem deneyen, vücudunu yakıp ilaç deneyen, asit içirip midesini yakıp ilaç deneyen, elektirik verip ağrılara boğup sonra ağrı kesici deneyen DENEY İŞKENCECİLERİNE DUR!! demek için, TEK SES TEK YÜREK olmaktan başka yolumuz yok.

Nesrin Çıtırık/ HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı.

cross