1991'den Bugüne

PROTESTO EDİNİZ, İBB nin VAHŞİ toplamalarına ve YOK ETMELERİNE seyirci kalmayınız.

alt

PROTESTO EDİNİZ, İBB nin VAHŞİ toplamalarına ve YOK ETMELERİNE seyirci kalmayınız. İBB, İstanbul'un ilçelerinden gece-gündüz küpeli küpesiz hayvan topluyor. Gönüllülerin baktığı köpekleri yani insana yakın olanları özellikle alıyorlar ve o hayvanlar ne KISIRKAYA TOPLAMA KAMPINDA ne de başka yerde bulunamıyor. Hayvanları karga tulumba tutup arabanın içine fırlatıyorlar. Kendilerini uyaran vatandaşlara da hakaret ediyorlar. EKLİ YAZIYI İBB ye yollayınız. ============== Kısırkaya sorumlu veterineri ise açıkça "Küpeli küpesiz tüm hayvnaları toplarım, hangisinin bırakılacağına da ben karar veririm. Gönüllü ile de çalışmak zorunda değilim" diyor. Maalesef aynı tahilsiz ve yasa dışı sözleri Veteriner İşleri Müdürü Muhammet Nuri Coşkun da başta Vedia Yücel olmak üzere herkes söylemiş.

============== İBB kısa bir aradan !!! sonra, kuduz görülen bir yerden gelen köpek nedeni ile bir gecede 70 YAVRUYU ÖLDÜRDÜĞÜ günlere döndü. 
==============İstanbul'un her yerinden hatta kuduz odağı olan yerlerden bile KÖPEK topluyor ve her an KUDUZ bölgesinden köpek gelmiş diye, (tıpkı 70 yavruyu öldürdüğü günlerde olduğu gibi), KISIRKAYA TOPLAMA MERKEZİNDEKİ HAYVANLARI ÖLDÜREBİLİR. 
==============İBB nin bu VAHŞİ TOPLAMASIN AKP nin bütün organlarına, bütün il başkanlıklarına, siyasi sosyal bütün sayfalara yollayalım, TWİTTER de dağıtalım. Kadir Topbaş a ulaşalım.
Nesrin Çıtırık
Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı

===================================

Protestolarınızda bir tek cümle yeter:
___________________________________

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB nin VAHŞİ TOPLAMASINI ve HAYVANLARI YOK ETMESİNİ KINIYORUZ. 
İsim, tc no, iletişim.
_____________________________

PROTESTOYU YOLLAYACAĞINIZ MAİL ADRESLERİ AŞAĞIDA:

Bayram Ali ÇAKIROĞLU , [email protected], [email protected], Beytullah Darama , [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], AK Parti Beşiktaş , [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], Eyyüp KARAHAN , [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], Tamer İke , Sebahattin Canbakkal , Osman DEMIREL , [email protected], [email protected],
________________________________________________

KISIRKAYA TOPLAMA MERKEZİNDE HAYVANLARIN KONACAĞI YERLER İÇİN ŞU LİNKE BAKINIZ, GECEKONDU TİPİ İNŞAATI VE HAYVANLARA REVA GÖRÜLEN SEFALETİ GÖRÜNÜZ:

http://www.dohayko.org/…/3705-ibb-bahcelerinin-fotograflari…

İBB nin KISIRKAYA Toplama MERKEZİNDE hayvanların konması planlanan bahçelerin durumu aşağıdaki fotoğraflarda görülmektedir.
Bahçeler yolun bazı yerlerde 1 metreye ulaşan biçimde altındalar. Yağmurda bu bahçeler havuz gibi olacak.
Bu konuda İBB yi uyardığımızda ise, fotoğraflarda görülen, gecekondu inşaatından beter künk oluklar derme çatma yan yana kondu, ilk yağmurda bu olukların için zaten su doldu.
Zemin çalışması yapılmamış, sadece göz kararı ile bu alana bahçeler ve kompozitleri yerleştirin denmiş. Bunla yerleştirildikten sonra yol çalışmalarına başlanınca BAHÇELER yolun altında kalmış!! Tam bir komedi.
İBB nin bu inşaatı için Sayıştay ın denetim yapması ve soruşturma açması gerek. 
Bu kadar kötü ve plansız inşaat hiç bir yerde yok. 
İBB bu havuzlu bahçelere binlerce köpek toplamayı hedefliyor.

 

cross