1991'den Bugüne

22 Şubat /Posta/ BİZ VE ONLAR/ Ana yazi/ Polisevinde verilen KONFERANS

Teşekkürler Sn Nuri Ateş....
Hep diyoruz ya, Adana farklidir, gözünü sevdiğim güzel insanların coğrafyasıdır diye... Buyurun size yüreklerinizi ısıtacak bir başka örnek daha...

Kemal Serhadlı Adana Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sn Nuri Ateş'i zaten Erzincan'da ki muhteşem çalışmalarından tanıyorduk. Adana'ya gelişinin burada da fark yaratacağı zaten kesin gibiydi. Geleceğimiz olan okulun genç oğrencileri ile toplum arasında kurduğu "Sevgi Köprüsü", gelecekte ki sağlıklı ve güvenli toplum yapısının en önemli kilometre taşlarından birisi oluyor.

O kurulan sevgi köprüsünden biz ve ağzı dili olmayan çaresiz hayvanlarımız da geçtik.

Okulun artık yemek ve ekmeklerini barınağımızda ki yüzlerce hayvanımıza almak için baş vurumuzu Müdürümüz Nuri Ateş, her zamanki disiplinli yaklaşımı ile önemle karşıladı. Bizi okula  “Hayvanların Yaşam Haklarına Toplumsal Destek Sağlanması” konulu konferans için davet etti.

DOHAYKO Başkanı Soner Sözer, Başkan Yardımcısı Süheyla Akalın, Süheyla Akdeniz ve DOHAYKO gönüllülerinden oluşan kalabalık bir heyet olarak Kemal Serhadlı Adana Polis Meslek Yüksek Okulu’nu ziyaret ettik. Okul Müdürü Nuri Ateş ve okul yöneticileri, çalışanları ve sevgili öğrenciler tarafından çoşku ile karşılandık.

Onlara, ülkenin dört bir yanında göreve başladığında, hayvanlarla ilgili hak ihlalleriyle karşılaştıkları zaman nasıl davranacaklarını bilmeleri gerektiğini de anlattık.

Sn. Nuri Ateş de dikkatle dinlediği konferansın ardından, okuldan çıkacak artık yemeklerle ilgili ne tür bir tasnif yöntemi uygulanacağına dair bizden bilgi aldı ve çeşitli konularda işbirliği yapılabileceğini vurguladı.

Konuşmaların ardından DOHAYKO Genel Başkanı Soner Sözer, Süheyla Akalın ve Süheyla Akdeniz, teşekkür belgesini Okul Müdürü Sn Nuri Ateş'e şükran duygularımızın bir ifadesi olarak takdim etti.

Kalbimizi, dualarımızı ve iyi dileklerimizi, orada ki her biri bir ailenin göz bebeği olan sevgili öğrencilerimizde bırakarak ayrıldık...

Bize bu ortamları hazırlayan toprağına yüz sürülecek Adana'mıza da şükranlarımızla...

cross