1991'den Bugüne

Dohayko Yeni Ufuk Gazatesi

DOHAYKO Temsilcisi İdigül'den Çağrı

SEMİL İDİĞÜL SOKAK HAYVANLARINI KORUYALIM ÇAĞRISINDA BULUNDU

DOHAYKO ERDEMLİ TEMSİLCİSİ SEMİH İDİĞÜL’DEN ÇAĞRI

 SOAKTA YAŞAYAN HAYVANLARA SAHİP ÇIKALIM

 

YENİ UFUK HABER

 

Doğayı Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) Erdemli Temsilcisi Semih İdiğül, tüm hayvan severleri ve Erdemlililere çağrıda bulunarak, ‘’Sokakta yaşayan hayvanlara sahip çıkalım’’ dedi.

 

Hayvanların da insanlar kadar yaşama hakkının bulunduğunu belirten İdiğül, çünkü onlarda bir canlı diyerek, ‘’Onların bizler gibi ne konuşabiliyor ne de istekte bulunabiliyor. Gelin hayvanlara sahip çıkmak adına evlerimizin önüne birer kap yemek ve su koyalım. Çünkü onlar da bizim gibi bir can taşıyorlar ve bizim gibi yaşama hakkına sahipler’’ dedi.

Erdemli Belediyesi’nin Sokak köpekleri ve hayvanlarının barınması için proje hazırlığı içinde olduğunu öğrendiğini ifade eden DOHAYKO Erdemli Temsilcisi Semih İdiğül, sokakta küçükken bulup komşularla birlikte beslediği ‘’Garip’’ adını verdikleri bir köpeği hayvan sever komşuları ile birlikte seven İdiğül şöyle konuştu:

‘’Adı garip ama kendisi çok akıllı ve uslu olan köpeğimizin aşısı yapılıp kısırlaştırılmış durumda. Birinci plaj yolunun çok sevilen köpeği haline geldi. Garip’e benzer birçok köpeğimizin aşısı yapıldı. Aşıları olmayanlara da aşı yapmak için çalışıyoruz.’’

Sokak hayvanlarına ve sokak köpeklerine sahip çıkma adına yapılacak her türlü etkinlik için derneğin Erdemli temsilciliğine 0506 7513361 telefondan ulaşılabilineceğini kaydeden İdiğül, tüm hayvan severleri hayvanlara sahip çıkmaya çağırdı.

cross