1991'den Bugüne

Hürrıyet Avrupa Hayvanlara da Anayasal Güvence İstediler

 

 

Hayvanlara da anayasal güvence istediler
 
1 Nisan 2010

İZMİR'de bir araya gelen hayvanseverler, anayasa değişikliğinin tartışıldığı bu günlerde, iktidar ve muhalefet partilerinin il başkanlıklarına giderek, hayvanlar için de anayasal güvence sağlanmasını istedi, bu durumun parti yöneticilerine ve milletvekillerine iletilmesini talep etti.

Hayvan Hakları Eylem Söylem Grubu, İzmir Hayvanları Koruma Vakfı, Doğayı ve Hayvanları Yaşatma Derneği, Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği üyesi bir grup hayvanseverler, İzmir'deki iktidar ve muhalefetteki siyasi partilerin il başkanlık binalarına giderek, burada parti yöneticileri ile görüştü.

Hayvanseverler, milletvekillerinin hayvanlara eziyet ve tecavüz edenlerin yaptıklarının suç sayılması ve ağır ceza mahkemelerinde yargılanıp cezalandırılmaları için meclise öneride bulunmalarını istedi. Hayvan haklarının da tıpkı insan hakları gibi anasayal güvence altına alınması konusunda destekleri talep edildi.

Hayvanseverlerin bu konudaki ilk durağı CHP İzmir İl Başkanlığı oldu. Burada Parti İl Sekreteri Hüseyin Mutlu Akpınar tarafından karşılanan hayvanseverler, milletvekillerine iletilmesi için hazırladıkları bigilendirme formunu verdi.

 Hayvanseverler daha sonra MHP İl Başkanlığı binasına giderek İl Başkan Yardımcısı Ümit Akkaş'tan aynı taleplerde bulundu, bu konuda MHP'li milletvekillerine taleplerinin ulaştırmasını istedi.

Hayvanseverlerin son durağı ise iktidar partisi AK Parti oldu. İl Başkanı Ömür Kabak ile görüşen hayvanseverler, katliamlarının durdurulması için, iktidar partisi millitvekillerinin hayvan haklarının anayasal korunmaya alınması için çaba göstermelerini talep etti.

İl Başkanı Kabak, kendisisin de bir hayvansever olduğunu ve buna seçim bildirilerinde de yer verdiğini belirterek, destek alacaklarını söyledi.

Bu Haberi Acmak İcin Tıklayın

cross