1991'den Bugüne

Izmir - MILLIYET EGE ve POSTA EGE gazetesinde KAMPANYA haberi

Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Su vermeyi unutmayın

MUSTAFA OĞUZ - İzmir DHA

Milliyet

İzmirli hayvan severler, vatandaşlara çağrı yaptı. Bu sıcak yaz günlerinde sevimli dostların susuz bırakılmaması istendi. “Bunun için kapınızın önüne bir kap su bırakmanız yeterli” denildi.


Güneş kavuruyor. Tüm canlılar gibi hayvanlar da olumsuz etkileniyor. Özellikle de sahipsizler... Bir damla su bulamıyorlar. Hayvan Hakları Federasyonu bu gerçekten yola çıktı. “Bir kap su” kampanyası başlattı.

Yaz geldi, termometreler 40’lı dereceleri gösteriyor, güneş kavuruyor. Bu durumdan tüm canlılar gibi hayvanlar da olumsuz etkileniyor. Özellikle de sahipsiz olanları... Yeri geliyor, içecek tek damla su dahi bulamıyorlar. Hayvan Hakları Federasyonu bu gerçekten yola çıktı. Büyük kentler ağırlıklı olmak üzere tüm yurtta “Bir kap su” kampanyası başlattı. “Bizim gibi can taşıyorlar ve bu dünyada bizim kadar yaşam hakkına sahipler. Onlar için bu yaz boyunca kapımızın önünde bir kap su bulunduralım” yazılı broşürler bastırılıp dağıtıldı.

Kampanyaya, İzmirli hayvanseverler de büyük ilgi gösterdi.

Konak’tan destek

“Su her canlı için yaşamdır. Bugün bir can kurtarın” mesajının da yer aldığı söz konusu broşürler kentin dört bir yanına asıldı. Vatandaşların yanı sıra yerel yönetimlerden de destek istendi. İlk katkı Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’dan geldi. Tartan, “Afişleri, herkesin görebileceği yerlere asacağız. Parklara su kapları koyacağız. Tüm canlıların yaşam hakkına saygı duyuyoruz. Yaz sıcağında hayvanların susuz bırakılması insanlık adına kabul edilecek bir şey değil” dedi.

cross