1991'den Bugüne

Vali ve belediye baskani ile‏

Merhametli bir yürek, Hüseyin Avni Coş,


Merhamet ve şefkatin tüm insanlarda olmasi gerekli. Ama eğer bu ulvi duygular, yöneticilerde olursa, o zaman toplumsal yapıyı değiştiren, insani değerlerin yükseldiği bir dünyaya kapıları açan muhteşem bir "uygarlık yolu" olur.
Biz şu anda bunu Adana'da değerli Valimiz Hüseyin Avni Coş ile yaşiyoruz.
Disiplinli, ciddi ve hizmette asla kusur istemeyen Sayin Valimizin, ıssız ve ormanlık alanlarda giderken, hayvanlara atmak üzere arabasının bagajında kuru ekmekler taşıdığını bilen azdır. Ben bunu oğrendiğimde, inanın gözlerim yaşla doldu, kalbim ısındı, güç ve güven hissettim.
Adana Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürümüz Emniyet Şube Müdürü Nuri Ateş'in okul etkinliği davetinde, Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız Zihni Aldırmaz'ı bir arada bulunca çok sevindik. Yaralı yaban hayvanlarının perişan olduğunu, hiç bir yerde tedavi edilemediğini anlattık. Sayın Valimiz hemen orada bu konuda ki talimatlarını verdi. En kısa zamanda böyle bir yaban hayvanları tedavi merkezi oluşturulacak. Ayrıca, uzun zamandır gerçekleştiremediğimiz Adana Büyük şehir Belediyesi Hayvan Bakım evine bir veteriner hekim ve bir veteriner teknikeri daha alınması konusunda da talebimizi sayın valimizin huzurunda Zihni beye ilettik. Zihni bey "hemen talimat veriyorum, tamamdır" dedi. Zihni beyin Adana için çalışma ve çabalarını takdirle izliyoruz, yoğunluğunu biliyoruz ama hala daha bu iki sözün de yerine getirilmediğini buradan kendisine iletiyoruz. Türkiye'ye örnek olan Adana Bakım evinin daha iyi koşullara kavuşturulmasi için veteriner hekim kadrosunun takviye edilmesi acilen gerekli. Mevcut veteriner hekimlerinizin ve barınak personelimizin de özverili çalışmalarını da burada tekrar dile getirmek isterim. Ama değerli belediye başkanımız, tüm Adana'nın dostu ve bizim de dostumuz Sayın Zihni Bey'e, sayın valimizin de önünde verilen sözlerin tutulması için alt kadroya bir talimat daha verilmesini tekrar iletiyoruz.
Sayın Valim, eğer lütfeder gelirseniz, sizi bakım evimizde tekrar görmemiz ve başlattığımız "Bir Kulübe Bir Can" kampanyamıza değerli desteklerinizi vermeniz, inanın bizim ruhumuzu şad eder, başımızı göğe erdirir, yüzlerce hayvanımıza başlarını sokacak bir sığınak olur. Kendi adımıza asaleten, hayvanlarımız adına vekaleten şükran ve saygılarımızı sunuyoruz...

cross