1991'den Bugüne

TRAKYA İMDAT TURU 10.CU GÜN PEHLİVANKÖY LÜLEBURGAZ

0 gündür yollarda olan Trakya Turu ekibinin bu günkü ilk durağı Pehlivanköy belediyesi oldu. Belediye başkanı Hüseyin AÇIKEL ile görüşen ekip başkan beyden bölgede bir kısırlastırma merkezi yapılması konusunda talepte bulunuldu. Başkan bey konuyu düşüneceğini ifade etti. 


Pehlivanköy ilçe tarım müdürü sayın Ali DOĞAN makamında ziyaret edildi. Sayın DOĞAN  Pehlivanköy'de bir bakımevi yapılması durumunda müdürlük olarak tam destek vereceklerini söyledi. 
İl genel meclis üyesi ve Trakya veteriner Hekimler Oda'sı genel sekreteri veteriner Mustafa TAŞKIN ile görüşüldü, kendisinden destek istendi. 


Pehlivanköy'den sonra Lüleburgaz belediye başkanını ziyaret eden ekip Baskan Emin HALEBAK' a hayvan haklarindaki duyarli yaklasimi ve gonullulere olan destegi icin tesekkur edip, mevcut bakimevi ile ilgili bazi eksiklikleri iletti..  Konuyu ilgi ile dinleyen sayın başkan, en kısa zamanda taleplerin karşılanacağı sözünü verdi. 


Lüleburgaz Kaymakamı sayın Cemallettin YILMAZ'ı da makamında ziyaret eden trakya turu ekibi ve Lüleburgaz'lı hayvan hakkkı savunucuları Kaymakam beye ilçede düzenlemeyi planladıkları resim yarışmasını anlatıp destek talebinde bulundular.
Lüleburgaz  İlçe Milli Eğitim müdürü sayın Hayrettin İNCE ve Lüleburgaz müftüsü sayın İsmail GÜNAY 'ı da ziyaret eden ekip Lüleburgaz belediyesi kent konseyi çocuk meclisi üyeleri hazırladıkları pankart ve afişler  ile Lüleburgaz meydanında bir gösteri sergilediler. Ardından  yerel gönüllüler ve ailelerin de katılımıyla Lüleburgaz kimsesiz hayvanlar bakımevi ziyaret edildi. 

Emek ve çabalarından dolayı Lüleburgaz Haytap temsilcisi Av. Ilknur Devrim Kantarci ve Lüleburgaz'lı hayvan hakkı savunucularına çok teşekkür ediyoruz. Ege SAKİN

HaytapTemsilcisi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cross