1991'den Bugüne

Trakya İmdat Turu 15. Gün - Enez

Trakya Turu ekibi turun 15.gününde Enez’deydiler. Enez Kartopu Derneği yönetim kurulu başkanı sayın Ulaş DEMİRAY ve dernek yönetim kurulu üyesi sayın Selma· Yılmaz ile birlikte Enez kaymakamı Fatih BAYSAL’ı ziyaret ettiler.

Enez Kartopu gönüllüleri derneği ve Haytap işbirliği ile birlikte organize edilmesi planlanan Bir Hayvanı Sevmekle Başlar Her şey adıyla hayvan hakları konulu resim yarışması hakkında konuşuldu.

Kaymakam bey yapılacak her türlü sosyal sorumluluk projelerine tam destek vereceğini söyledi.

Sayın kaymakam ayrıca gönüllülerden bazı kişileri fahri müfettiş atamayı, yapılacak olan çalışmalarda denetim yetkisinin gönüllülerde olmasını önerdi.

Kaymakamlıktan çıkan ekip, Enez muhtarı Belkıs ERYILMAZ'ı ziyaret etti ve muhtarı da yanlarına alarak Enez belediye başkanlığına geçti, başkan Ahmet çayır yerinde olmadığı için başkan vekili İsmail İŞCAN ile görüşen ekip bölgede zehirleme yapıldığı yönünde duyum aldıklarını söyledi , başkan vekili İşcan böyle bir şeyin asla olmadığını iddia etti. Ekibimiz kendilerine 5199 sayılı kanunu ve belediyelerin bu konuda üstlerine düşen görevleri hatırlattılar. Bölgeye bakımevi ve kısırlaştırma merkezi· yapılması için talepte bulunuldu.

Ardından ilçe tarım müdürlüğüne giden ekip müdür Yasin SAMUK ile ve veteriner hekimler Burak· YİRMİBEŞ ve Özlem YILDIRIM ile görüşüldü. ilçedeki uyuz köpeklerin yerel gönüllülerin yardımlarıyla· uyuz tedavilerinin· yapılması konusunda görüşüldü. 1.derecede koruma olanı olan Gala gölünde özellikle hafta sonları uçakla ilaçlama yapıldığı ve göldeki ekosistemin tahrip edildiği yönünde duyumlar alındığını, bu konuda bir bilgileri olup olmadığı soruldu. Müdür bey de belediye başkan vekilinin verdiği cevabı verip asla böle şey yapılmadığını vurguladı.

Daha sonra Keşan'a geçen ekip keşan bakımevini· ziyaret etti. Detaylar ve fotoğraflar 15.gün Keşan başlıklı raporda.

--
Ege SAKİN

HAYTAP Temsilcisi

cross