1991'den Bugüne

Trakya İmdat Turu 15. gün Keşan

Bakımevinde· inceleme yapan ekip fotoğraflar çekti ve gördükleri ve fotoğrafladıkları olumsuz koşulları ve bu olumsuz koşulların çözümlerini konuşmak üzere keşan Kaymakamı sayın Ahmet NARİNOĞLU'nu makamında ziyaret etti.

Sayın kaymakam Haytap ekibini ilgi ile dinledi ve az önce çekilip bastırılmış bakımevi fotoğraflarını inceledi. 5199 sayılı yasaya uygun, hayvanların doğal yaşam alanlarına kavuşacağı bir bakımevi yapılması konusunda, ayrıca bölgedeki gönüllülerin hayvan hakları konularında yapacakları her türlü sosyal sorumluluk projelerine tam destek vereceklerini söyleyerek, ekibe böyle hassas konular ile ilgilendikleri için teşekkür edip ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Ardından Belediye başkanı Mehmet ÖZCAN'ı makamında ziyaret eden ekip başkan beye Keşan· bakımevinin fotoğraflarını gösterip, olması gereken bakımevi hakkında bilgi verdi ve mevcut barınağın bir an önce boşaltılması hayvanların uygun koşullarda yaşatılmları konusunda konuştular. Başkan Özcan ekibimizin anlattığı ve gösterdiği şeklide bir bakımevini hemen yapıma başlayacağına, gönüllüler ile sürekli olarak koordineli bir şekilde hareket edeceğine söz verdi.

Bu arada 8 aydır bakımevinde tutulan mahallenin maskotu olan Boncuk da bakımevinden alınıp eski mahallesine bırakıldı.

Görüşmelerin ardından tekrar Enez'e dönüldü..

--
Ege SAKİN

HAYTAP Temsilcisi

cross