1991'den Bugüne

Trakya İmdat Turu 18. Gün - Gelibolu'dayız

Haytap Trakya Turu 18.gününde Şarköy'de kendilerini misafir eden Şarköy'lü gönüllüler ve ekibi evinde misafir eden Okan bey ve Tülin hanım ile vedalaşıp Şaröky'den ayrıldı, Gelibolu'ya doğru yola çıktı.

Gelibolu bakımevine giden ekip, hapsedilmiş ve terkedilmiş hayvanlar ile karşılaştılar. Bakımevinde görevli kimse yoktu, kafes bölmelerde olmalarına rağmen ayrıca zincirle bağlanmış ve zinciri su kabına yetişmeyen köpekler, yuvalarına kireç dökülmüş olduğu için kirece bulanmış ağzı yüzü gözü ve yaraları kireç kaplanmış olan yavru köpeklerle karşılaştılar. Hafta sonu olduğu için resmi kurumlara ulaşılamadı, gelibolu resmi kurumları· için ptesi gününe randevu alıp gitmeyi kararlaştırdılar.

Küçükkuyu'da yerel hayvanseverler ile buluştular. Küçükkuyu faaliyetleri diğer çalışma raporunda detaylı olarak verilmiştir.

Ege Sakin

Haytap Temsilcisi


Saat 15:00 de küçükkuyu belediye başkanı ile randevuya yetişmek üzere, gelibolu'dan yola çıkan ekibe Çanakkale'den Haytap Çankakkale temsilcisi Sitare ŞAHİN ve Ezine'den de hayvansever Aylin ASLAN katıldılar.

cross