1991'den Bugüne

Trakya İmdat Turu 20. Gün - Çanakkaledeyiz

 

 

 

Haytap Trakya Turunun 20.gününde tur ekibi, Haytap Çanakkle temsilcisi Sitare Şahin, Haytap Kahramanmaraş temsilcisi Zekiye Duyar ile Çanakkale il Çevre Orman müdürü Ali Osman Kaymakçı'yı makamında ziyaret ettiler.

İl çevre orman müdürlüğü'nden sonra Kepez'e geçen ekip burada daha önce yapılmış ve kullanılmış ancak şu anda kullanılmayan boş duran eski bakımevine gittiler. sadece 2 bölmeden oluşan ve yeri arıtma tesisin içinde olan merkezin kullanılmamasının çok yerinde olduğunu, merkezin hiçbir yasal şartı taşımadığını tespit ettiler.·Kepez belediye Başkan danışmanı Adnan KÖSE ile görüştüler bölgede yeni, şehre yakın ve kanuna uygun bir kısırlaştırma ve tedavi merkezi yapılması hakkında konuştular.

Ardından Basın ziyaretlerinde bulundular, yerel kanal Tontv'de bir program yaptılar.

Daha sonra Çanakkkale Çevre ve Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği başkanı Meliha DANACI ve dernek üyeleri Aslı PERKKAN, Hayrettin PİŞKİN,Niyazi BALCI,Aytül ÖZÇELİK,Tuğçe ÖZÇELİK ile buluşan ekip Çanakkale belediye başkanı Ülgür GÖKHAN .makamında ziyaret ettiler,görüşmeye belediye veteriner hekimi Cemali bey de katıldılar. Gönüllülerin barınağa giriş çıkışları , barınak şartlarının iyileştirilmesi , halkı konuya duyarlı hale getirmek için eğitim çalışmalarının ve sosyal etkinliklerin yapılması konularında görüştüler.

Belediye ziyaretinden sonra Çanakkale valisi Güngör Azim TUNA'yı makamında ziyaret ettiler.

Görüşmelerin ardından dernek üyeleri ve yerel gönüllüler ile tekrar bir toplantı yapıldı. Yapılacak olan çalışmalar ve görüşmeler değerlendirildi.

Ekip daha sonra Çanakkale'den ayrılıp Gelibolu'ya geçti.

Ege SAKİN

HAYTAP Temsilcisi

cross