1991'den Bugüne

Haytap ''TRAKYA İMDAT TURU'' ekibi 16. Gün Şarköy İŞKENCE ve ÖLÜM BARINAĞI

HAYTAP İmdat Turu Ekibi ile birlikte gittiğimiz Şarköy Belediyesinin barınağı, İNSANLIĞIN VİCDANIN bittiği ve hayvanlara VAHŞETİN İŞKENCENİN başladığı bir CEHENNEM. Barınağa hiç uğramayan takım elbisesini çıkartmayan bir veteriner hekim, KEDİ KESEN lakaplı bir bakıcı, gönüllüleri barınaktan kovuyor, darp ediyor, silah sıkıyor, evlerine gidip tehdit ediyor... Kendisine karşı çıkan gönüllülerin baktıkları sokak hayvanlarını alıp yok ediyor. Sokaklardan vahşice toplanan hayvanlar bu barınak denen işkencehanede zemini delik deşik beton odalara istiflenmiş durumda, yerler tamamen pislik ve idrar çamuru halinde, yemekler bu pisliğin üzerine atılıyor, hayvanlar korkudan havlamıyorlar. Bir insan gördüklerinde ise arka tarafa kaçıyorlar.
Kısırlaştırma zaten yok, tedavi yok, temizlik yok. Hayvanların kafalarına kürekle vurarak öldürdükleri, hayvan sayısı arttıkça öldürerek yenilerine yer açtıkları gönüllülerce ifade ediliyor. 
Çoğu kez çok kaka ve çiş yapmasınlar diye yemek ve su da verilmediği yine gönüllülerce ifade ediliyor.
Uyuzlu hayvanlar daha çok uyuz olarak lime lime parçalanarak can veriyorlar, eğer öldürülmedilerse. Sağlam giren hayvan çok kısa zamanda hastalanıyor. Yazın bölmelerde kesif asit kokusu ve buharı var. Kışın ise, HAYVANLAR sözde temizlik için ÜZERLERİNE SIKILAN buzlu sularla sırılsıklam durumdalar.
Belediye başkanı sadece hayvan düşmanı değil aynı zamanda gönüllü düşmanı imiş. Gönüllüler ile görüşmüyor. Sokaklardaki hayvanların toplanmasını ve o barınağa istiflenmesini sürekli olarak yaptırıyormuş. Zaman zaman MOBİL KISIRLAŞTIRMA gelip, hayvanlardan bir kısmını yasayı uyguluyor olduklarını ispat etmek için göstermelik kısırlaştırılıyor bir kısmı da öldürülüyormuş.
Çöplük de ayrıca bedeni parçalanmış köpekler ile dolu.
Oraya halk arasında KEDİ KESİN lakaplı kişiyi bakıcı olarak veren belediye başkanı nasıl can verecek bilemiyorum. Bedduayı sevmeyenler bile bu vahşetin başkanın sadece kendisinden değil ailesinden çoluk çocuğundan da çıkmasını, başkanın aynı akibete mahkum olmasını diliyorlar. Burayı görmeden bu bedduaları yadırgamıştım ama barınağı ve orada esir ve işkence edilen hayvanları görünce, bu insanlara hak verdim. Bunca umutsuzluk arasında, orada cesurca savaşan ana yürekli kadınlar bize umut verdi. İğrenç bölmelerin içinde pisliğe bulanmış durumda hayvanlara bakan Okan Oflaz isimli genç üniversite öğrencisi bize umut verdi. Zor olacak ama biz bu SAVAŞI KAZANACAĞIZ...
Bu belediyelerin kanunu uygulamaları yola gelmeleri hayvana işkenceden vazgeçmelerinin bir YOLU OLMALI ve BİZ BUNU MUTLAKA BULACAĞIZ.
Nesrin Çıtırık
Haytap Başkan Yardımcısı

ŞARKÖY CEHENNEM BARINAĞINDAN GÖRÜNTÜLER

Sarkoy

UYUZDAN PERİŞAN HAYVANLAR VE TEDAVİ YOK PİSLİK VE AÇLIK VAR 

Sarkoy

Sarkoy

BU BÖLMELERİN ZEMİNİ DELİK DEŞİK VE TAMAMEN PİSLİK KAPLI, YEMEKLER
BU PİSLİKLERİN ÜZEREN KONUYOR, KEDİ KESEN LAKAPLI BAKICISI VAR.

Sarkoy

Sarkoy

Sarkoy

Sarkoy

Sarkoy

Sarkoy

SÜREKLİ DÖVÜLEN KÜREKLE KAFALARI KIRILAN AÇ HASTA ESİR HAYVANLAR
UTAN TÜRKİYE, UTAN ŞARKÖY, UTAN İNSANLIK...

Sarkoy

ŞARKÖY'ÜN KENDİNİ PADİŞAH ZANNEDEN BELEDİYE BAŞKANININ ESERİ OLAN BU BARINAĞIN
İDRAR PİSLİK DOLU DELİK DEŞİK ZEMİNİ.

BU HAYVANLAR İÇİN MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ VE ELBET BİR GÜN BU BELEDİYELER
BU ZULÜMDEN VAZGEÇECEKLER, ELBET BİR GÜN...

Sarkoy

Sarkoy

Sarkoy

ŞARKÖY CEHENNEM BARINAĞINDA İŞKENCE İLE ÖLÜMLERE MAHKUM EDİLEN BU GARİBAN CANLARA
ONLAR İÇİN SAVAŞACAĞIMIZA VE BİR GÜN ELBET BAŞARACAĞIMIZA SÖZ VEREREK KALBİMİZ AKLIMIZ
RUHUMUZ ONLARDA KALARAK AYRILDIK.

Sarkoy

cross