1991'den Bugüne

HAYTAP-DOHAYKO Yasam Arabasi Cesme'de!!

Seferihisardan sonra çeşmeye geldim burdada beni Sayın Mine hanım ve Kızı sayın Zeynep hanım karşıladı çok sıcak bir karşılamanın ardından beni bağırlarına bastılar ve evlerinde misafir ettiler bu çok ince davranışlarından dolayı mine ve zeynep hanıma çok teşekkür ederim . Ormanların arasında cenneti andıran bir mekanda kalmak benide çok mutlu etti burda mine hanım kedi ve köpekleriyle çok huzurlu ve mutlu sakin bir yaşam içinde .
Vede akşam üzeri beni son derece etkileyen bir olaya şahit olmamda bu kişilere olan saygı ve sevgimi dahada arttırdı .kişiliyle  vede mütavazi davranışlarıyla tam bir hanımefendi olan Mine hanım kedi ve köpeklerin yanı sıra ormandaki domuz ve yavrularınıda besliyor hergün ekmek  yemek ve sularla onları besliyor.
Domuzlar akşamları hava kararmak üzereyken yavrularıyla evin önüne kadar geliyor yemeklerini yiyor sularını içiyor ve karınlarını doyurduktan sonra tekrar ormanın içinde kayboluyorlar ve bu hergün devam ediyor ordaki kedi, köpeklerle kesinlikle kavga etmiyorlar yaniiiii bir kere daha o en zayıf halka olan hayvancıklar sadece yemek ve su istiyorlar hayvanın cinsi ne olursa olsun ekmek yediği yere zarar vermiyor.
Çeşmede ilk olarak bakımevini ziyaret ettik burasıda yenilendiğinden şu andaki durumu hakkında yorum yapmak istemiyorum.
Gelecekte hayvanların rahat etmesi için bir gayret ordada mevcut. Ceşme dernek başkanı sayın Semra hanımla telefonla konuştum kendisi kısırlaştırılma yapılan bakımevinde bulunduğundan benimle dolaşması için başkan yardımcısı gaye hanımı görevlendirdi gaye hanımla çeşmede ve çevresinde arabayla dolaştık kaymakam  beyi ziyaret ettik.
Ordan belediye başkan yardımcısı Işıl hanımın yanına gittik görüşmeler olumlu geçti. Akşam çeşmenin cumhuriyet meydanında pankartlarımızı açarak ordaki halkında katılımıyla basın mensuplarına açıklamalar yaptım ve ertesi gün camilerin hoparlörlerinden bir kap su anonlarının yapıldığı ve kapıların önlerinde su ve yemeklerin konulduğu ve mesajımızın yerini bulduğunu gururla duydum. Ertesi gün alaçatı,ılıca mevkşleri dolaşıldı akşam üzeride ılıcada deniz kenarında  çok kalabalık bir cafenin önünde yine basın mensuplarına açıklamalarda bulunup mesajlar verdim .
bu eylemde çeşme dernek başkanı semra hanım başkan yardımcısı gaye hanım ve eşide bulundu ve resimler çekildi .daha sonra alaçatıda geliri bakımevine v erilmek üzere açılan seramik sergisine katıldık .
burdaki hayvan dostlarını görmekte beni çok mutlu etti.Bu çalışmamda bana destek veren haytap üyesi olmayan ama bu çalışmaları çok olumlu bulan başta dernek başkanı semra hanıma ve yardımcısı gaye hanıma teşekkür ediyorum.
Mine Hanım ve Zeynep hanıma zaten söylenecek hiçbirşey yok allah binkere razı olsun.
saygılar
semih

cross