1991'den Bugüne

Yaşam Arabamız Bolu'da

 

yasam_arabasi_bolu_2011_3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karabük ve Safranboludan sonra uğrağımız, Boluydu. Bayramın birinci günündeki bu durak benim için çok önemliydi zira bayramda bakımevlerinin durumunu inceleme fırsatı buldum. Büyük tehlike altında olan Bolu bakımevi·demek istiyorum ama diyemiyorum ... kesinlikle barınağııııı... bir tüp deposunun yanında hadi onuda geçin kafeslerde tam 50 köpek saydım boluda maalesef hayvanlar toplanıyor ve tekrar sokaklara bırakılmıyor, barınakta ölüme terk ediliyorlar. Halk burada kedisiz ve köpeksiz yaşamaya alışmış.. sokakta bulunan· köpekleri (ben hiç görmedim )şikayet etmeye alışmışlar·Belediyede hemen harekete geçip köpeği alıp hücreye kapatıyor. Bunuda burada halledecek kişiler burada dernek kurmuş hayvanseverler ..kurumsal çalışmalarla mekanizmaları harekete geçirecek onlar· 


Semih İğdigül

HAYTAP Mersin Temsilcisi

Akdeniz Bölge Koordinatörü


 Amacımız, her yerde bu tür arabalar olması ve topluma daha hızlı daha yoğun ulaşabilmek.

İnsanlarda farkındalık yaratmadan, onları yanımıza almadan resmi kurumlar karşısında etkili olamayız, yaptırımcı olamayız.

Toplumu kazanan arkasına alan başarılı oluyor.

Tıpkı partiler gibi vatandaşa kapı kapı dolaşarak ulaşmalıyız. Her türlü enstrümanı ve materyali kullanmaliyiz.

Lütfen aşağıdaki haberi izleyin.

Bu haber ile yüzbinlerce kişiye hayvan haklarını duyurmuşolduk. Bir tek kişi bile kazanmiş olsak, bir tek canın önüne bile bir kap su gitse, bu büyük kazançtır.

Umutsuz olmayalım, önümüzde uzun çok uzun bir yol olduğunu bilelim ama vazgeçmeden ilerleyelim.

İZLEMEK İÇİN LİNKİ· TIKLAYIN...yasam_arabasi_bolu_2011_1


yasam_arabasi_bolu_2011_2


yasam_arabasi_bolu_2011_4


yasam_arabasi_bolu_2011_6


yasam_arabasi_bolu_2011_7

.Bu arkadaşların kendi aralarında bazı sorunları var fakat sözkonusu hayvanlar olunca bu sorunları unutup el ele verip, pozitif ve olumlu yaklaşımlarla kurumları özellikle belediyeyi harekete geçireceğine inanıyorum.zira orda bulunan arkadaşlar gerçekten iyi niyetli, olumlu, dürüst· ve gerçek hayvanseverler onlarla yaptığım görüşmelerde bu konulara uzun uzun değindim ve boluda kesinlikle okullarda eğitimin şart olduğuna inanıyorum .orada umutlu günler uzak değil inancıyla saygılar sunuyorum.

cross