1991'den Bugüne

Yaşam Arabamızla Dalyan'dayız

yasam_arabasi_dalyan_2011_19Köyceğizden sonraki durağımız, Türkiyenin cennet yerlerinden Dalyandaydı. Burada beni ve arabamızı dört gözle bekleyen Haytap Dalyan temsilcimiz Mebrure hanım karşıladı. Çok sıcak bir karşılamanın ardından dinlenmek için otelime gittim.·Burası Dalyanın en güzel ve çok modern oteli otelin sahibi kadir bey tam bir hayvan dostu restorantta bir pirinç tanesini bile çöpe atmayıp toplatıyor ve ertesi gün dalyan bakımevine kendi elleriyle götürüyor. Ertesi sabah bakımevini Kadir beyle beraber ziyaret ettik. Doğal yaşam alanı içinde olan bakımevinde canlar rahat bir ortam içinde. Bakımevi ziyaretinden sonra Mebrure hanım ve gönüllü arkadaşımız Meral hanımla ziyaretlerimize başladık.

Dalyan içindeki anonslarımızla dolaştıktan sonra iztusu plajına giden teknelerden birinin üstüne dev pankartımızı bağladık ve tekne öylece dünyanın en güzel plajına hareket etti tekneye binenler yoğun ilgi gösterdi yaniiii pankartımız sonunda bir teknedede yerini almış oldu.sonra dalyan belediye başkanını ziyaret ettik.akşam üzeride çok kalabalık bir hayvan dostlarıyla tam merkezde bir etkinlik yaptık. Mebrure hanım bu etkinlik için bayağı mücadele etmiş tüm dostları oraya toplamayı başarmıştı bunun içinde ingiliz dostları bile vardı. Helal olsun Mebrure hanım iyiki varsın tam bir can dostusun. Bu arada elektirik direklerine yaptırtmış olduğu leylek kulübelerini dolaştık. Sonrada akşam iztuzu plajına giderek carettaların tedavi gördüğü merkeze gittik yetkililelerle görüşüp yaralı olarak kurtarılan carettalarla tanıştık.Her dolaştığım yerde Haytap ailesinin bu denli yürekten çalışmalarını gördükçe bayağı bir yol aldığımıza şahit oldum. Kendini bilen hiçbir şekilde tartışma ortamına ve polemiğe girmeyen belediye ve kurumlarla tam bir dayanışma içinde olan bu dostlarımızı gönülden kutluyorum .
Saygılarımla
Semih İğdigül

HAYTAP Mersin Temsilcisi

Akdeniz Bölge Koordinatörü


 


Amacımız, her yerde bu tür arabalar olması ve topluma daha hızlı daha yoğun ulaşabilmek.

İnsanlarda farkındalık yaratmadan, onları yanımıza almadan resmi kurumlar karşısında etkili olamayız, yaptırımcı olamayız.

Toplumu kazanan arkasına alan başarılı oluyor.

Tıpkı partiler gibi vatandaşa kapı kapı dolaşarak ulaşmalıyız. Her türlü enstrümanı ve materyali kullanmaliyiz.

Lütfen aşağıdaki haberi izleyin.

Bu haber ile yüzbinlerce kişiye hayvan haklarını duyurmuşolduk. Bir tek kişi bile kazanmişolsak, bir tek canın önüne bile bir kap su gitse, bu büyük kazançtır.

Umutsuz olmayalım, önümüzde uzun çok uzun bir yol olduğunu bilelim ama vazgeçmeden ilerleyelim.

İZLEMEK İÇİN LİNKİ· TIKLAYIN...


yasam_arabasi_dalyan_2011_7


yasam_arabasi_dalyan_2011_2


yasam_arabasi_dalyan_2011_1


yasam_arabasi_dalyan_2011_3


yasam_arabasi_dalyan_2011_4


yasam_arabasi_dalyan_2011_5


yasam_arabasi_dalyan_2011_9


yasam_arabasi_cesmede2011_9


yasam_arabasi_dalyan_2011_10


yasam_arabasi_dalyan_2011_11


yasam_arabasi_dalyan_2011_12


yasam_arabasi_dalyan_2011_13


yasam_arabasi_dalyan_2011_14


yasam_arabasi_dalyan_2011_17


yasam_arabasi_dalyan_2011_18


yasam_arabasi_dalyan_2011_19


yasam_arabasi_dalyan_2011_21


yasam_arabasi_dalyan_2011_22


yasam_arabasi_dalyan_2011_23cross