1991'den Bugüne

Yaşam Arabası Marmaris Turu 2

 

yasam_arabasi_marmaris2_2011_16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ortacada yaptığımız çalışmaların ardından·Sayın Türkan Dağdelenle beraber Marmarise doğru yola koyulduk .ormanların arasından marmarise girerken bizi girişte televizyon ve basının karşıladığını gördük bu olay bizi çok duygulandırdı .yanlarında marmaris gönüllülerimiz sayın ece gökçe ve yasemin akkaya bizi merak ve heyecanla bekliyorlardı· Kanal 48 çekimleri yaptıktan sonra direk marmaris bakımevine gittik. Burada hayvanlar kafeslerde değil hepsi bir arada dışarda doğal alanda dolaşıyorlardı buranın en çok hoşumuza giden bölümü dağdan akan su ve hayvanlar için hazırlanmış havuzdu. Ordaki canlar· 

Arabamız 3 gün boyunca marmaris sokaklarını anonslarla arşınladı .merkezde tansaşın önünde açtığımız pankartlarla ve stantla etkinlik yaptık kanal 48 çok ilgi gösterdi ve tam 3 kez haber yapıp yayınladı. Turunç, Hisarönü, Orhaniye, Osmaniye, Selimiye, Bayır, Söğüt ve en uzak köy Taşlıcayı dolaşıp belediye başkan ve muhtarlarla görüştük. Köy kahvelerinde halkla bütünleştik. Taşlıca köyünde gördüğümüz olay çok güzeldi burda başıboş onlarca hatta yüzlerce eşek var sokaklarda sahipsiz dolaşıyorlar göletlerde sularını içiyorlar halk tarafından yemekleri veriliyor .bu konu için taşlıca halkına çok teşekkür ettik.inşallah kasım ayındaki toplantıda oraları tüm haytap ailemizde görür. Marmaris ve bunun gibi turizm bölgelerinde ingilizce anons yapılmasıda turistlerin çok ilgisini çekeceği inancındayım. Heryerde olduğu gibi Marmariste de beni ve arabamızı bağrına basan can dostları Semin, Ece, Yasemin hanıma sonsuz teşekkür ediyorum iyiki varsınız sıcak yerin sıcak insanları.

Semih İğdigül

HAYTAP Mersin Temsilcisi

Akdeniz Bölge Koordinatörü

 


Amacımız, her yerde bu tür arabalar olması ve topluma daha hızlı daha yoğun ulaşabilmek.

İnsanlarda farkındalık yaratmadan, onları yanımıza almadan resmi kurumlar karşısında etkili olamayız, yaptırımcı olamayız.

Toplumu kazanan arkasına alan başarılı oluyor.

Tıpkı partiler gibi vatandaşa kapı kapı dolaşarak ulaşmalıyız. Her türlü enstrümanı ve materyali kullanmaliyiz.

Lütfen aşağıdaki haberi izleyin.

Bu haber ile yüzbinlerce kişiye hayvan haklarını duyurmuşolduk. Bir tek kişi bile kazanmişolsak, bir tek canın önüne bile bir kap su gitse, bu büyük kazançtır.

Umutsuz olmayalım, önümüzde uzun çok uzun bir yol olduğunu bilelim ama vazgeçmeden ilerleyelim.

İZLEMEK İÇİN LİNKİ· TIKLAYIN...


yasam_arabasi_marmaris2_2011_10


yasam_arabasi_marmaris2_2011_1


yasam_arabasi_marmaris2_2011_2


yasam_arabasi_marmaris2_2011_4


yasam_arabasi_marmaris2_2011_5


yasam_arabasi_marmaris2_2011_6


yasam_arabasi_marmaris2_2011_8


yasam_arabasi_marmaris2_2011_9


yasam_arabasi_marmaris2_2011_11


yasam_arabasi_marmaris2_2011_12


yasam_arabasi_marmaris2_2011_13


yasam_arabasi_marmaris2_2011_19


yasam_arabasi_marmaris2_2011_20


yasam_arabasi_marmaris2_2011_21


yasam_arabasi_marmaris2_2011_22


yasam_arabasi_marmaris2_2011_25


yasam_arabasi_marmaris2_2011_26havuzun içinde bir nebze mutlu gözüküyorlardı. Marmaris bakımevinden sonra derhal içmeler bakımevine gittik. Ormanın içinde doğal yaşam alanı içinde kurulmuş olan bu bakımevi çok temiz bakımlıydı, çevredekiler rahatsız olmasın diye kenarları kapatılmış· olması tek olumsuz yanıydı ama yinede gördüğüm bakımevlerinin içinde çok çok iyi durumda olanıydı .içmeler dernek başkanı sayın semin hanımla buluşup sohbet ettik.ertesi gün· Marmaris, İçmeler, Armutalan ve beldibi belediye başkanlarını tek tek ziyaret ettik.· Kasım ayındaki toplantımızdan bahsettik.


cross