1991'den Bugüne

Yaşam Arabası Ortaca'da

yasam_arabasi_ortaca_2011_3Alaşehirden sonra büyük· bir heyecanla rotamı Ortacaya çevirdim. Gideceğimden haberi olamayan Sayın Türkan Dağdelenin cennet mekanına, sabah saat 8 de vardım. Kafeslerin içinde hayvanların bakımıyla ilgilenen· 


Burası ormanın içinde her köşesinde alın teri olan türkan hanımın hayvanlar için çöplükten cennete çevirdiği bir alan yüzlerce hayvan çok mutlu ve doğal yaşam alanı olmuş ve bu hayvanlara hergün yenileri katılıyor. Yolun kenarına köpeklerini bırakıp kaçıyorlar ve o köpekler Türkan hanımın cennetinde yer alıyor. Burada· atılan 2 adette at bulunmakta· hatta birisinin gözleri görmemekte. Suyunu bile kendi imkanları ile dağdan getirten Türkan hanım gerçek bir melek.


Bakımevinin· dört tarafı kameralarla inceleniyor ve o alan içinde kendi elleriyle yaptığı yerde kalıyor Türkan hanım·beni 2 gece misafir etti· ve o canların içinde kaldığım için çok mutlu oldum.

Türkan hanım sabah saat 6' da kalkıp gün boyunca o canlarla uğraşıyor bulundukları alanları temizliyor onları tek tek doyuruyor. Hasta olanların bakımlarını yapıyor ve bu çalışma gün boyunca hava kararıncaya kadar devam ediyor. İyiki varsın Türkan hanım... yüzlerce hatta binlerce can sayende yaşıyor.

Bu arada fethiyede ailesiyle tatil yapan Haytap Silivri temsilcisi Şükran Sunç hanımefendi sevgili eşi Yalçın bey ve de annesiyle· katıldığı bir ortamda Ortaca belediye başkanı sayın Hasan Kareçelik beyi ziyaret ettik. Meydanda pankartalarımızı açarak etkinlik yaptık .etkinliğe ortaca ve dalaman belediye başkanlarıda katıldılar. Türkan hanımla ortacanın her yanında anoslar yaptık. Bolu ve alaşehirde gördüğüm olumsuzluklardan sonra burada moralim gerçekten çok düzeldi tekrar söylüyorum Allah senden milyonlarca kez razı olsun melekler meleği, asil yürek Türkan hanım... Bu arada belediye başkanını beklerken evlenmeye gelen bir çiftede türkan hanımla beraber şahitlik yaptık.
Saygılarımla
Semih İğdigül

HAYTAP Mersin Temsilcisi

Akdeniz Bölge Koordinatörü


 


Amacımız, her yerde bu tür arabalar olması ve topluma daha hızlı daha yoğun ulaşabilmek.

İnsanlarda farkındalık yaratmadan, onları yanımıza almadan resmi kurumlar karşısında etkili olamayız, yaptırımcı olamayız.

Toplumu kazanan arkasına alan başarılı oluyor.

Tıpkı partiler gibi vatandaşa kapı kapı dolaşarak ulaşmalıyız. Her türlü enstrümanı ve materyali kullanmaliyiz.

Lütfen aşağıdaki haberi izleyin.

Bu haber ile yüzbinlerce kişiye hayvan haklarını duyurmuşolduk. Bir tek kişi bile kazanmişolsak, bir tek canın önüne bile bir kap su gitse, bu büyük kazançtır.

Umutsuz olmayalım, önümüzde uzun çok uzun bir yol olduğunu bilelim ama vazgeçmeden ilerleyelim.

İZLEMEK İÇİN LİNKİ· TIKLAYIN...


yasam_arabasi_ortaca_2011_1


yasam_arabasi_ortaca_2011_2


yasam_arabasi_ortaca_2011_4


yasam_arabasi_ortaca_2011_5


yasam_arabasi_ortaca_2011_6


yasam_arabasi_ortaca_2011_7


yasam_arabasi_ortaca_2011_9


Türkan hanım arabayı görünce çok heyecanlandı ve koşarak gidip aldığı fotoğraf makinasıyla peşpeşe resimler çekmeye başladı. Açıkçası beni ve yaşam arabasına bağrına bastı.

cross